Спеціальні потреби

Конгресмен США - у центрі скандалу


У Конгресі США розгорівся скандал, у центрі якого опинився конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк. Чарльза Ренґеля звинувачують, поміж іншого, у несплаті податків та зловживанні службовою посадою. Мабуть кращого подарунку напередодні виборів у листопаді американські республіканці не могли бажати.

Конгресмена з сорокарічним стажем роботи у Палаті представників звинувачують за 13 пунктами. Найбільш серйозне – використання свого статусу в одній із комісій для збору пожертв на центр його імені при коледжі міста Нью-Йорк. Втім Чарльз Ренґель запевнює:

«Я готовий довести, що за 50 років я виключно служив громаді».

Ренґеля також звинувачують у несплаті податків із прибутку, заробленого на оренді його дачі на Карибських островах. Як також у тому, що він приховав ще 600 тисяч доларів у своєму звіті про прибутки. Республіканці одразу скористалися нагодою атакувати демократів, і зокрема їх лідера Ненсі Пелосі.

Лідер республіканської меншості в Палаті представників Джон Бейнер наголосив:

«Мова не про Чарльза Ренґеля. Проблема в тому, що спікер Ненсі Пелосі порушила свою обіцянку».

А саме – обіцянку зробити цей склад Палати представників найвідкритішим в історії країни, коли демократи здобули більшість у нижній палаті Конгресу. У цьому скандалі Пелосі не стала захищати свого давнього політичного союзника.

«Це – двопартійний процес, у результаті якого можуть бути політичні втрати. Однак дотримання найвищих етичних стандартів – для нас пріоритет», - заявила Ненсі Пелосі.

Виборці в окрузі Ренґеля, 90 відсотків яких на минулих виборах віддали свої голоси за законодавця, мають змішані почуття щодо скандалу.

«Такі політики, як він, завжди лише говорять, що допомагатимуть людям, а ми зараз – у найгіршому стані», каже один з виборців.

Втім дехто ще сумнівається:

«Я сподіваюсь, що все, про що говорять, неправда», - говорить інший виборець.

Кримінальних звинувачень проти законодавця не висунуто. Тож найбільше, чим загрожує скандал демократам, це – втратою політичних дивідендів перед виборами до Конгресу у листопаді; а самому Ренґелю – у кращому випадку – штрафом та підмоченою репутацією, у найгіршому – відставкою та виходом на пенсію.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG