Спеціальні потреби

Остін пообіцяв підтримку України "у вирішальний момент війни" на зустрічі "Рамштайн"


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, міністр оборони США Ллойд Остін і міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, Брюссель, 14 лютого 2023. REUTERS/Johanna Geron
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, міністр оборони США Ллойд Остін і міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, Брюссель, 14 лютого 2023. REUTERS/Johanna Geron

США та НАТО під час засідання у форматі "Рамштайн" пообіцяли Україні додаткову термінову військову допомогу "у вирішальний момент у ході війни" перед початком нового наступу Росії.

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін під час вступної промови на зустрічі Контактної групи з питань оборони України заявив: "Світ був натхненний стійкістю українського народу і мужністю українських військових. Навіть на тлі невдач Україна продемонструвала, що вона переможе. Більше країн терміново почали допомагати Україні у боротьбі за її територію, суверенітет і свободу. Ваша присутність тут лише доводить, що країни доброї волі з усього світу продовжують нарощувати допомогу і дбають, аби будь-які невдачі були лише тимчасовими".

"Україна має невідкладні запити в цей вирішальний момент у ході війни. Президент Зеленський підкреслив потреби України в більшій кількості обладнання на останній зустрічі "Рамштайн", - цитує Остіна Радіо Свобода. - Ми [...] допоможемо Україні триматися під час весняного контрнаступу. Разом і терміново ми знову надамо підтримку, яку обіцяли Україні".

"Ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін готується до миру. Ми бачимо зворотнє: він готується до нових воєн, до нових наступів і нових атак", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Це стало жорстокою війною на виснаження, а тому це також битва за матеріально-технічне забезпечення... Що стосується артилерії, нам потрібні боєприпаси, нам потрібні запчастини, нам потрібне технічне обслуговування, нам потрібна вся матеріально-технічна база, щоб гарантувати, що ми здатні підтримувати ці системи зброї", - додав він.

Участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України беруть понад 50 країн. Як заявив міністр оборони України Олексій Резніков, союзники серед іншого розглядатимуть питання "захисту українського неба".

Після зустрічі групи "Рамштайн-9" міністри оборони країн НАТО також планують обговорити збільшені цілі з накопичення боєприпасів, оскільки Київ використовує на полі бою снаряди набагато швидше, ніж західні країни можуть їх виготовити. Столтенберг напередодні висловлював переконання, що на зустрічі міністрів оборони НАТО буде обговорюватися також й передання бойових літаків для України.

Також Альянс обговорить можливі зміни цілей для країн НАТО витрачати 2% ВВП на оборону. Деякі країни вважають цей показник занадто низьким, враховуючи війну в Україні, тоді як, наприклад, Німеччина витрачає на оборону менше ніж 2% ВВП.

У статті використано матеріали Радіо Свобода

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG