Спеціальні потреби

Верховна рада відкладе продаж землі і візьметься за Кримінальний кодекс


Верховна рада відкладе продаж землі і візьметься за Кримінальний кодекс
Верховна рада відкладе продаж землі і візьметься за Кримінальний кодекс

Продаж землі відкладається. До розгляду скандального законопроекту, прийнятого в першому читанні у грудні минулого року, народні депутати повернуться вже після виборів.

Про те, що землю поки не чіпатимуть, повідомив у понеділок голова Верховної ради Володимир Литвин.

«Я думаю, що не на цій сесії», – сказав спікер журналістам, відповідаючи на запитання про те, коли відбудеться остаточне голосування за закон «Про ринок землі». Як він пояснив, документ збурив суспільство і може загострити передвиборче протистояння. Тому закон, який планували проголосувати одразу після зимових канікул, вирішили перенести на «спокійніші», як висловився Литвин, часи.

Анонсуючи топ-теми нової сесії парламенту, що розпочинається у вівторок 7 лютого, спікер назвав передусім новий Кримінально-процесуальний кодекс України. До розгляду проекту КПК депутати візьмуться вже у четвер 9 лютого. При цьому, як пообіцяв Литвин, часу на розгляд не пошкодують – аби, за його словами, ухвалити «довершений документ», до якого не доведеться, як до нещодавно прийнятого Податкового кодексу, постійно вносити зміни.

Литвин висловив упевненість, що у четвер проект КПК у першому читанні буде прийнятий. Він також спрогнозував, що ухвалять саме той законопроект, який запропонував президент України. А опозиції, що подавала альтернативні проекти, порадив готувати поправки до другого читання.

Тим часом опозиціонери наполягають на принциповій для них вимозі – декриміналізації статей 364 і 365 КПК, про які у президентському проекті немає згадки. Вимагаючи декриміналізації статей, за якими засуджено Юлію Тимошенко і Юрія Луценка, опозиція посилається на відповідну вимогу резолюції ПАРЄ.

Резолюція ПАРЄ обов’язкова для виконання Україною, – нагадав лідер фракції БЮТ Андрій Кожем’якін на погоджувальній раді в понеділок. Бютівець запропонував заслухати у п’ятницю, під час години уряду в парламенті, міністра юстиції Олександра Лавриновича з інформацією про те, як саме влада планує імплементувати в українське законодавство рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Протистояння у Верховній раді, окрім прийняття нового КПК, обіцяє також проблема омбудсмена. Питання розглядатимуть у перший же день нової сесії. Власне, відразу після урочистого відкриття 10-ї сесії в парламенті виступатиме уповноважена ВР з прав людини Ніна Карпачова з щорічним звітом про ситуацію з дотриманням в Україні людських прав.

Незмінний омбудсмен Карпачова обіймає посаду вже три каденції поспіль; у вівторок 7 лютого вигасає строк її чергової п’ятирічної каденції. Громадські правозахисні організації пропонують їй на зміну свого висуванця – лідера правозахисного руху Євгена Захарова. Водночас, за інформацією деяких ЗМІ, влада готує власного претендента – екс-генпрокурора Геннадія Васильєва. Проти його кандидатури категорично виступає опозиція, називаючи цей крок «призначенням вовка уповноваженим з прав ягнят».

XS
SM
MD
LG