Спеціальні потреби

Рада ухвалила за основу закон, яким Україна відмовляється від НАТО


Верховна Рада
Верховна Рада

253 депутати сьогодні підтримали за основу запропонований президентом Януковичем проект закону “Про засади внутрішньої та зовнішньої політики”. Проти був 81 депутат.

Як відомо, цим документом пропонується виключити із законодавства норми, за якими Україна інтегрується в євроатлантичний безпековий простір та прагне набуття членства у НАТО. Водночас, пріоритетом названо набуття державою членства у Європейському Союзі.

Презентував законопроект в парламенті особисто прем’єр міністр Микола Азаров.

Профільний комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав документ. Однак, член цього комітету Анатолій Матвієнко виступив проти і заявив, що даний законопроект «є похапцем зліплений, він є декларативним», а також низка його положень не відповідають Конституції України.

Виступаючи у парламенті віце-спікер Микола Томенко зазначив, що документ такого стратегічного характеру потребує максимального залучення до його підготовки експертів, фахівців та суспільства, а не лише чиновників і навіть опозиції.

Щоправда, бютівець Томенко відмітив високу «європейськість» законопроекту президента. Він назвав цей факт несподіваним, особливо, з огляду на те, що «нещодавно ми ухвалили інший документ - поданий урядом закон «Про державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік», який був, м’яко кажучи, рівно протилежний за ідеологією».

Програма уряду більш соціальна і зорієнтована радше на співпрацю з СНД та Росією, «натомість, в президентському документі слово Росія та СНД жодного разу не згадуються» - сказав він.

Ще один довгоочікуваний крок зробили сьогодні депутати, схваливши в першому читанні Закон «Про референдум».

Згідно з документом, референдум за народною ініціативою проводиться після збору 3 мільйонів підписів, зібраних протягом 40 днів. Він проводиться за народною ініціативою і оголошується президентом.
Депутати опозиції вже розкритикували низку положень закону. Так, бютівка Олена Боднар вказала, що законопроект "закладає міну", оскільки зміни в Конституцію не потребують остаточного схвалення Верховної Ради.

А нашоукраїнець Юрій Ключковський каже, що агітувати за референдум може лише та група, яка його ініціювала, а противники - не можуть.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG