Спеціальні потреби

Школярів "заманюють" у науку секретами гоночних авто


Школярів "заманюють" у науку секретами перегонів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Школярів "заманюють" у науку секретами перегонів

Школярам розповідали про особливість шин гоночних авто
Щоб вирішити проблему нестачі висококваліфікованих спеціалістів у галузі науки та техніки, у 1997 році в Нью-Йорку було засновано проект «Показуй дорогу». Ця організація розробляє та пропонує додаткові програми з точних наук для учнів з п’ятого по дванадцятий класи. Участь у проекті на сьогодні бере понад чотири тисячі сімсот шкіл по всій країні.

Віднедавна проект почав співпрацювати з Indycar – компанією, що організовує у США автоперегони класу «Формула-1» . Таким чином учасники програми отримали змогу перевірити на практиці отримані теоретичні знання з науки і техніки.

Арткари : машини на фестивалі Artscape
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Ці гоночні автомобілі здатні розвивати швидкість 320 кілометрів на годину. Роздивитися їх зблизька випадає не кожному, тим більше дізнатися про те, як вони влаштовані. Але учням цієї школи пощастило – вони провели урок на трасі балтиморського етапу перегонів Indycar.

Під наметом школярам розповідали про особливість шин гоночних авто. За допомогою спеціальних датчиків вони перевіряли силу тертя між гумою та треком, порівнюючи гладкі і шорсткі матеріали.

10-річна учениця Дженейджін Довтрі мріє стати інженером, тож їй було цікаво заглибитися у специфіку шин:

«У спортивних автомобілів шини гладкі, тому вони швидко їздять але лише по вулицях, звичайні мають пази в шинах і можуть легко проїхати будь-де».

Росія наздогнала СРСР за виробництвом авто
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00
Вчителька Кетрин Спайві вважає такі практичні уроки надзвичайно важливими в навчальному процесі. Адже учні дізнаються, як теорія, яку вони вивчають у школі, застосовується у реальному житті:

«Це дає їм можливість на практиці застосувати наукові знання, отримані на уроці, і вони мають нагоду побачити про що ми говоримо, коли ми вивчаємо безпеку, тертя і рух».

На прикладі спортивних автомашин діти можуть чимало дізнатися про науку і техніку, – говорить автогонщик Ед Карпентер:

«Все, що ми робимо з цими автомобілями: чи встановлюємо системи безпеки на випадок аварії чи механізми набору швидкості, усе це орієнтований на інженерів спорт, в основі якого лежить математика і природничі науки».

Вчителька Кетрин Спайві вважає такі практичні уроки надзвичайно важливими в навчальному процесі. Адже учні дізнаються, як теорія, яку вони вивчають у школі, застосовується у реальному житті.
​Практичні заняття для учнів стали можливими завдяки проекту, що діє при Indycar – компанії, яка проводить автоперегони «Формула-1». Мета проекту – відкрити дітям шлях до нових ідеї. У його рамках школярів забезпечують навчальними матеріалами.

Пояснює керівник проекту Вінс Бертрам:

«Одна справа насолоджуватися перегонами, але коли вони починають розуміти технічні аспекти, і яким чином ці машини сконструйовані й зібрані, школярі починають цим захоплюватися».

Чимало уваги на заняттях приділяють вивченню систем безпеки на гоночних треках. Використовуючи папір, пінопласт, солому і клей, діти створюють власні моделі захисних бар’єрів. Відтак спеціальний прилад вимірює силу захисної стіни при ударі автомашини. Таким чином школярі пізнають ази інженерії.

Другий шанс електромобіля
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00
Direct link
Учень Шейн Ґорман каже, що краще мати товстіший захисний бар’єр.

Для багатьох учасників проекту стало несподіванкою, що справжні захисні конструкції не робляться з бетону. Учень Бренан Радкі підкреслює:

«Якби це була бетонна стіна, авто би повністю розбилося. А тому, що вона з пінопласту і сталі, автомобілю завдається менше шкоди».

Проект роботи зі школами Indycar розпочали минулого року у кількох містах. Ініціатори програми сподіваються, з одного боку, зацікавити дітей наукою і технікою, а з іншого, отримати нових шанувальників цього виду спорту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG