Спеціальні потреби

У США загалом засуджують плановане спалення Корану


Невелика євангелістська церква у провінційному районі штату Флорида збирається 11 вересня, у дев`яту річницю терактів в США, спалювати примірники Корану. За словами місцевого пастора – їхній акт має стати нагадуванням радикальним ісламістам, що Америка їх не боїться. Але, насправді, плани цієї церкви спровокували хвилю ненависті в мусульманському світі та вкрай негативну реакцію з боку американського уряду і військових.

Євангелістський християнський центр на передмісті невеличкого містечка у Флориді має лише 50 прихожан. Але Террі Джонс, пастор цієї церкви, переконаний, що він виступає від імені усіх американців. Він заявив про намір відзначити річницю трагічних подій 11 вересня 2001 року спаленням Корану.

«Ми хочемо послати меседж людям, які залякують нашого президента, які не проти того, щоб кидати бомби на наші будинки та не проти чинення нападів на наші посольства. Ми їм покажемо, що вміємо не лише розмовляти», - каже Джонс.

Пастор дав своїй ініціативі гучне ім’я: «Всесвітній день спалення Корану» та заявив, що іслам – від диявола. Його скандальні інтерв’ю негайно розлетілися по головних інформаційних агентствах. Сам Джонс доводить, що лише хоче людям відкрити очі.

«Нашими діями ми хочемо показати, що іслам – небезпечний і розпалює більше насильства, ніж люди про це знають».

Чого насправді пастор добився? Хіба що того, що викликав хвилю обурення в ісламському світі. Сотні протестуючих зібралися біля посольства США в Афганістані. В їхніх очах флоридський пастор уособлює всю Америку. Тому і йому і всім американцям протестуючі бажають одного – смерті.

Тим часом головнокомандувач військ США в Афганістані Дейвид Петреус також засудив наміри пастора Террі Джонса.

«Це наражає наших солдатів на небезпеку. І на мою думку, кадри спалення Корану будуть успішно використані екстремістами у всьому світі проти нас», - сказав Петреус.

Все ж пастор Террі Джонс переконаний у своїй правоті.

«Я про це думаю. Звичайно буде трагедією, якщо в результаті наших дій хтось загине. Але у цей же час я не думаю, що у цьому буде наша вина».

Тим часом вже зараз з`являються повідомлення, що екстремісти готують нові атаки проти американських військових та західного світу за наругу над Кораном – священною книгою – неповага до якої вважається у мусульман найгіршою образою.

За різними опитуваннями, приблзино 70% американців не згідні з пастором Джонсом. Решта або погоджується з ним або принаймні вважає, що він має право спалити священну книгу мусульман.


  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG