Спеціальні потреби

Королева Єлизавета Друга відвідала Нью-Йорк


Королева Великобританії Єлизавета Друга відвідала Нью-Йорк, де виступила з промовою в Організації Об’єднаних Націй. У місті «Великого яблука» королева зупинилась по дорозі додому з Канади, де провела дев’ять днів. Експерти розцінили її виступ в ООН як частину її королівської спадщини. Це був короткий, але насичений подіями візит.

Останній раз королева Єлизавета Друга виступала з трибуни ООН у далекому 1957 році. Тоді їй було тридцять один рік і вона панувала всього чотири роки. Тоді ще молода і сором’язлива королева зірвала хвилю овацій. Через 53 роки, тепер 84-річна Єлизавета Друга, знову примусила зал Об’єднаний Націй піднятись на ноги. Вона сказала:

«Коли я вперше виступала у цьому залі, Об’єднані Нації проводили всього три операції за кордоном. Сьогодні понад 120 тисяч людей працюють у 26 місіях по всьому світу».

Її промова тривала лише 8 хвилин, протягом яких королева чимало говорила про те, наскільки змінився світ за 58 років її перебування на троні Великобританії. Королева віддала належне Організації Об’єднаних Націй за її роль у врегулюванні конфліктів, організації гуманітарної допомоги та в боротьбі з бідністю в усьому світі. Проте вона додала, що зробити потрібно ще більше:

«Понад шість десятиріч ООН допомагає формувати міжнародну відповідь світовим загрозам. Тепер завдання Організації Об’єднаних Націй продовжувати виконувати роль лідера, не забуваючи при цьому про вашу роботу у галузі безпеки, економічного процвітання та гідності людини».

Королева Великобританії Єлизавета Друга закликала Об’єднані Нації не зупинятися на досягнутому:

«У світі майбутнього ми повинні тісно співпрацювати, аби бути справжніми об’єднаними націями».

Королева Великобританії зустрілась з генеральним секретарем ООН і також відвідала місце, де стояли вежі-близнюки Світового торговельного центру. Крім цього, разом зі своїм чоловіком Єлизавета Друга зустрілася з родичами загиблих британців та відкрила англійський сад, присвячений пам’яті 67 громадян Великобританії, які загинули 11 вересня 2011 року.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

XS
SM
MD
LG