Спеціальні потреби

Посол США: Крим є частиною України


Крим є і повинен залишатися частиною України. Про це в Києві 10 березня на прес-конференції, присвяченій конфліктній ситуації в Криму, заявив посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Будь-яке збільшення автономії Криму має бути зроблено не під дулом пістолета, але ясним, прозорим і конституційним методом. Сполучені Штати не готові визнавати будь-який результат референдуму 16 березня. Ми розглядаємо Крим як невід’ємну частину України», – заявив посол Пайєтт, його слова цитує «Український кризовий медіа-центр».

За словами Джеффрі Пайєтта, сьогодні не існує «військового вирішення для ситуації в Криму»: «Цю кризу необхідно вирішувати дипломатичним шляхом. Я був вражений мужністю і рішучістю, які продемонстрували українські сили, уникаючи існуючих провокацій».

Він сказав, що зараз з боку Сполучених Штатів існує три напрямки для підтримки України. «Перший – це мільярд доларів фінансової допомоги. Рішення з цього питання швидко просувається через Конгрес і Сенат. Другий – ми працюємо на технічному рівні з Національним банком України . Нарешті, ми готові до роботи з розслідування автократії Януковича. Команди ФБР, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів вже є на місцях в Україні, вони співпрацюють з українськими колегами для того, щоб розкрити фінансові злочини режиму», – підкреслив Джеффрі Пайєтт.

Під час прес-конференції посол США в Україні заявив, що найвищим пріоритетом для офіційного Вашингтона є відданість справі територіальної цілісності України.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG