Спеціальні потреби

Українські податки – серед найвищих в Європі


В Україні - одні з найвищих податків на підприємства в Європі і найскладніший процес їх сплати. Про це йдеться в дослідженні систем оподаткування в світі аудиторської компанії PWC і Світового банку.

Загальний податковий тягар стандартної української фірми або підприємства - 52.2%. Сюди входять прямі і непрямі податки на всіх рівнях. Щоб їх все виплатити підприємцю необхідно витратити 350 годин, зробивши 5 фінансових операцій. За простотою механізму сплати податків Україна - на 107 місці зі 189-ти країн.

Російське підприємство державі віддає меншу частину свого прибутку - 47% і витрачає на це менше часу - 168 годин на рік.

У США загальна кількість податків на бізнес сягає 43.9%, а на їх сплату треба витратити більше часу, ніж в Росії, - 175 годин.

А ось в Швеції, в якій, на відміну від США, існує безкоштовна освіта, переважно безкоштовні медичні послуги, а також – оплачувальна відпустка по догляду за дитиною, податки вищі, ніж в США, але не на порядок, як думають американці, - 49.1%. Швеція знаходиться на 37 місці за простотою сплати податків.

Найвищі податки на афріканських Коморах - 216%. Вище 100% податки і в Аргентині - 137.4%. Найскладніше заплатити податки в Болівії. Щоб віддати 83.7% своїх прибутків болівійської фірмі треба витратити 1025 годин, здійснивши 42 фінансові операції.

Краще за всіх підприємцям в Об'єднанних Арабських Еміратах. Виплатити їм треба всього 15.9% від прибутку, на що у них в середньому йде 12 годин на рік. А найнижчі податки - в Брунеї. Держава претендує всього лише на 8.7% прибутку брунейський фірми.

Це вже десяте щорічне дослідження податкових систем у світі PWC і Світового банку.

Дивіться також: Як ухиляється від податків Дональд Трамп

Ось як офшори дозволяють Трампу ухилятись від податків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG