Спеціальні потреби

Дії Путіна: літній блеф чи привід до ескалації війни з Україною? - редакційна The Washington Post


Володимир Путін

«Президент Росії Володимир Путін знову грає з вогнем. Цим разом це, можливо, літній блеф - або, можливо, привід до ескалації війни з Україною. Так чи інакше, дії Путіна віддзеркалюють його рішучий намір вдаватися до обману і підривної діяльності щоразу, коли це відповідає його цілям як вдома, так і за кордоном, користуючись тим, що увага США і Європи прикута до інших питань», - йдеться у редакційній статті впливового видання The Washington Post.

Автор передової змальовує читачам картину. У середу ФСБ Росії заявила, що один з її офіцерів був убитий минулими вихідними недалеко від фактичного кордону між окупованим Кримом та Україною. Росія захопила Крим на початку 2014 року, а потім підтримувала агресивне повстання в східних областях України. Повстання і далі триває зі смертельними наслідками, але межа між Кримом і Україною була відносно спокійною зоною.

За твердженням ФСБ, диверсанти були озброєні вибуховими пристроями і боєприпасами, маючи намір знищити інфраструктуру в Криму. Друга спроба відбулася в понеділок за підтримки української артилерії, загинув солдат російської армії.

Цей фільм ми вже бачили. Війська Путіна, із своїми «маленькими зеленими чоловічками», потайки взяли контроль над переважно російськомовним Кримом...
The Washington Post

Україна відповіла, що все це «фантазії», провокація з боку Росії. Існує дуже мало доказів того, що насправді сталося, проте, як зазначається в редакційній статті, цей конфлікт надав нове значення давній приказці, що першою жертвою війни є правда. Але заяви ФСБ звучать підозріло, як гамбіт Путіна, який швидко поклявся помститися. У четвер президент України Петро Порошенко доручив привести українських військових у посилену бойову готовність.

«Цей фільм ми вже бачили», - нагадує The Washington Post. Війська Путіна, із своїми «маленькими зеленими чоловічками», потайки взяли контроль над переважно російськомовним Кримом. Путін ніколи не зізнався у справжній ролі Росії в підбурюванні і здійсненні повстання на Донбасі, ні у збитті малайзійського авіалайнера. Його військова кампанія в Сирії була проведена з подібною дезінформацією і бездумністю. Путін грає за своїми власними правилами, навіть на зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі, де, як виявилося, російські спортсмени вживали допінг, а ФСБ і російська держава це приховували.

Путін також думає, що в той час, як увага США прикута до президентської передвиборної кампанії...відкривається йому віконце можливості діяти, не побоюючись серйозної відповіді
The Washington Post

«Навіщо тепер розпалювати нову битву?», – запитує автор передової The Washington Post і подає можливі відповіді.

Захоплення Криму користувалося надзвичайною популярністю в Росії і Путін, можливо, сподівається на піднесення настрою в країні напередодні парламентських виборів 18 вересня, що може відвернути росіян від економічних проблем, частково створених західними санкціями. Можливо, Путін також думає, що в той час, як увага США прикута до президентської передвиборної кампанії, як Європа стурбована Brexit та міграційною кризою, а світ дивиться Олімпіаду-2016 у Ріо, відкривається йому віконце можливості діяти, не побоюючись серйозної відповіді.

Зрештою, Росія неодноразово відкидала пропозиції США щодо співпраці в Сирії, а адміністрація Обами просто відповідає ще більшою кількістю пропозицій. Донбас, як і раніше, страждає від кровопролиття - протягом останніх восьми місяців було вбито 1 200 людей. Щодня порушується угода про припинення вогню Мінськ-2, яку так і не було реалізовано в повному обсязі, але про це вже нічого не пишуть.

«У 2014 році президент Барак Обама і державний секретар Джон Керрі закликали Путіна «зійти з шляху» і не втягуватися в глибшу війну в Україні. Але Путін не звертає уваги на дорожні вказівки. США і Європа не можуть дозволити собі безтурботність та ілюзії щодо Росії», - наголошує редакційна стаття видання The Washington Post.

Дивіться також: Росія проігнорувала вимоги надати докази "українського тероризму" - посол України в ООН

Росія проігнорувала вимоги надати докази "українського тероризму" - посол України в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

XS
SM
MD
LG