Спеціальні потреби

Україна і Путін, в якого більше немає козирів (огляд преси)


Володимир Путін опинився в ситуації азартного гравця, який викинув основні козирі на початку партії, стверджує інтернет-видання «Хвиля». Економіка Росії вже отримала пробоїну внаслідок падіння цін на нафту. Те, що можна було легко анексувати, вже анексоване. Велика частина агентів впливу за кордоном «засвічена». При цьому ціни на нафту можуть продовжувати падати, санкції можуть розширюватися, а рейтинг, який вище 100% не підніметься, впасти може. Це породжує у кремлівської еліти депресію, а у решти світу тривогу через нерозуміння того, як Росія вийде з цього підвішеного стану. Автор статті вважає, що розв'язка неможлива без якихось змін у російській владі. Однак події навколо суду братів Навальних засвідчили, що сценарій «Майдану» для Росії практично виключений, хоча й чимало експертів сподіваються на сценарій «палацового перевороту». Але якщо повалення режиму неможливе внаслідок бунту або перевороту, чи може це зробити Захід? На думку дописувача, стратегія Заходу щодо Росії зводиться до простої позиції: послабити, але зберегти керованість. При цьому політичне ослаблення відбуватиметься паралельно з погіршенням економічного і фінансового становища Росії, а його головним індикатором стане необхідність брати державні позики у країн Заходу і його інституцій. В обмін на фінансову допомогу він може вимагати плавно демократизувати систему. За таких обставин для України відкривається певне вікно можливостей. Про них йдеться в статті «Ввічливе приборкання Володимира Путіна».

Нинішня війна на Донбасі має таку агресивну інформаційну підтримку, як жодна донині. І цей фактор у 2014 році став для перебігу конфлікту вирішальним, бо ж саме від нього залежав успіх початкової стадії агресії, переконує «Тиждень ua». Без інформпідготовки загін російських диверсантів Ігоря Стрєлкова навряд чи досягнув би успіху та розпочав справжню війну. Саме масова істерія, яку розпалили навесні провокатори у східних областях, стала добрим ґрунтом для антиукраїнського путчу й подальшого насильства. Видання пише, що війна засвідчила не лише потужність російської пропаганди, а й узагалі виявила тотальну засміченість українського інформаційного простору та безпорадність громадян. З’ясувалося, що багато вельми освічених та цілком адекватних людей часто користуються дуже сумнівними джерелами інформації і посилаються на ресурси, створені спеціально, щоб поширювати в мережі «фейки» – свідомо вигадану інформацію, яку проросійські сили використовують для провокацій та збурення паніки. Часто такі фальшивки не містять відвертих антиукраїнських меседжів, тому їх тиражують навіть авторитетні українські ЗМІ. Але насправді вони також грають на руку агресору і є різновидом інформаційної зброї, бо псують репутацію українських медіа, породжують зневіру й відчай серед читачів, роздмухують конфлікт усередині суспільства, заважаючи об’єднанню громади перед загрозою іноземної агресії.

Подобається це комусь чи ні, але не буде найближчим часом ніякого миру на сході України, категорично стверджує дописувач сайту «Цензор net». Поки окупований Крим – буде війна, тому що їм потрібен коридор. Якщо Україна віддасть Крим, прикриваючись бажанням миру, все-одно буде її продовження. Але тоді вже замість сьогоднішніх солдат воюватимуть їхні діти, наголошує автор.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG