Спеціальні потреби

Директор ЦРУ вважає Україну "провалом" Путіна


Архівне фото: директор ЦРУ Вільям Бернс. (AP Photo/Brynn Anderson)
Архівне фото: директор ЦРУ Вільям Бернс. (AP Photo/Brynn Anderson)

ВАШИНГТОН — Голова розвідки США каже, що вторгнення в Україну може стати однією з найзначніших і найтриваліших помилок президента Росії Володимира Путіна.

«Поки що важко сприймати хід війни — результати Путіна — як щось інше, ніж провал», — сказав директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс на конференції з кібербезпеки у Вашингтоні в четвер.

"Росія заплатить дуже високу ціну, - зазначив Бернс. - Це не тільки виявило слабкість російської армії, але і принесе довгострокову шкоду російській економіці для поколінь росіян».

Така прямолінійна оцінка — не перше попередження високопоставленого чиновника розвідки США про те, що війна Росії з Україною шкодить Москві.

У червні директорка Національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що сухопутні сили Росії «деградували до такого рівня, що багато в чому їм знадобляться роки, щоб повернутися туди, де вони були».

Тоді Хейнс сказала, що жертви Росії можуть переконати Путіна домовитися про принаймні тимчасове припинення бойових дій.

Але замість цього Путін, схоже, посилив свою позицію щодо України.

“Це не ми почали військові дії, ми намагаємося покласти цьому край”, — сказав Путін на економічному форумі в портовому місті Владивосток у середу, підтвердивши свою давню позицію, що він був змушений надіслати сили в Україну для захисту підтримуваних Москвою сепаратистських регіонів, які воюють з українськими силами після анексії Росією Криму в 2014 році.

"У довгостроковій перспективі це допоможе зміцнити нашу країну як усередині країни, так і на міжнародному рівні", - додав він.

Україна, як і багато країн міжнародної спільноти, називають російську війну неспровокованою та невиправданою агресією.

Бернс, директор ЦРУ, заявив у четвер, що, на його думку, війна в Україні доведе, що Путін неправий.

«Я думаю, що Путін робить ставку на те, що він буде більши стийким, ніж українці, європейці і американці, — сказав Бернс. - Путін завжди вважає, що у нас синдром дефіциту уваги, і ми будемо відволікатися».

«Путін помиляється щодо цієї ставки так само, як він глибоко помилявся у своїх припущеннях, починаючи з лютого минулого року, щодо волі України чинити опір і волі Заходу, Сполучених Штатів і всіх наших партнерів підтримувати українців ", - сказав він.

Деяка інформація в цьому звіті надійшла від Associated Press.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG