Спеціальні потреби

Промова Путіна у 8 словах - Що західні оглядачі думають про виступ ВВП


Промова президента Росії Володимира Путіна перед Генеральною Асамблеєю ООН викликала жваве обговорення серед експертів.

"Перекладаю Путіна: Світ валиться. Американці вже прийшли по наші душі, а далі - прийдуть за вами", - резюмує виступ Путіна Марк Маккіннон з видання Globe and Mail.

Ще одне кумедний переказ промови хазяїна Кремля написав Алек Лунь, журналіст, який працює для цілого ряду західних видань.

"ООН це добре! Захід поганий! Терористи дуже погані! Не забуваймо про Другу Світову! К бісу санкції! Ось і вся промова Путіна", - твітує Лунь.

А що по суті?

Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні у своєму Twitter звертає увагу - промови президента США та Барака Обами та Путіна настільки відрізнялись за змістом, що не варто очікувати багато конструктиву від їх сьогоднішньої зустрічі.

На це звертає увагу і провідний безпековий кореспондент каналу Сі-Ен-Ен Джим Шутто.

"Яке партнерство заради миру? Президент США назвав Асада "тираном, який ріже власний народ", а Путін "законним правителем Сирії, який мужньо воює із ІДІЛ", - твітує Шутто.

Відомий американський безпековий експерт Джон Шиндлер, між тим, знайшов подібності у промовах Обами та Путіна. Шиндлер вважає, що лідерів відрізняє не стиль , а різний рівень ефективності досягнення заявлених цілей.

"Путін та Обама люблять криткувати опонентів за те, що самі і роблять. Але при цьому лише один із цих політиків є ефективним", - твітує Шиндлер.

Політичний експерт Сем Грін характеризує промову Путіна коротко - "Її написав Дмитро Кисельов".

Екс-посол США у Росії Майкл Макфол побачив у словах президента Росії раціональне зерно.

"Згоден з Путіним, що нам необхідна глобальна коаліція проти ІДІЛ, включно із унеможливленням фінансування цього угрупування", - твітує екс-дипломат, а нині професор американського вузу.

Професор Королівського коледжу у Лондоні Лоренс Фрідман, навпаки, каже - нічого нового у промові Путіна не почув. Мовляв, той і далі наполягає на своїй інтерпретації Мінських угод, яка, як показує практика, кардинально відрізняється від розуміння цих угод Україною та Заходом.

Лео Штраус, експерт з Росії та пострадянських країн прямо назвав промову Путіна "слабкою".

Чимало коментаторів звернули увагу на те, що Путін повторив доведені до автоматизму фрази про інспірований ззовні характер революцій у Північній Африці та на Близькому Сході та "військовий переворот в Україні".

"Путін натякає, що США ініціювали революції Арабської весни, при цьому він ігнорує те, що тунісці, єгиптяни, сирійці діяли самостійно", - пише Майкл Макфол.

"Військовий переворот". Не знав, що шоколадник Порошенко ще і генерал", - кепкує редактор The Daily Beast Майкл Вайс.

Макфол також назвав лицемірними заклики Путіна до поваги до суверенітету держав, адже дії самої Росії щодо України та Грузії повністю суперечать заявленим президентом РФ принципам.

А Стівен Пайфер звернув увагу на те, що президент Росії повторив традиційні тези (мовляв Захід намагався поглинути Україну, підштовхував сусідів Росії до вибору між нею та Заходом тощо - прим. ГА), не продемонструвавши при цьому розуміння роль Росії у явищах на її кордонах, які у Москві сприймаються, як негативні.

"Путіну було би корисніше запитати, чому країни досі хочуть приєднуватись до НАТО, особливо ті, які знаходяться близько до Росії", - твітував експерт.

Натомість Ендрю Вайс з фонду Carnegie побачив у промові Путіна натяк на необхідність виборів на окупованих українських територіях.

Вайс та інші оглядачі звертаю увагу і на наступне - у своїй промові Путін визнав, що санкції неабияк допікають Росії. При цьому президент Росії пробує витлумачити їх не як покарання за агресію проти України, а як проба Заходу "позбутись конкуренції".

"Путін сказав, що "санкції підривають вільний ринок". Хороший у нього спічрайтер…", - пише журналіст Олівер Керролл.

​А журналіст Алек Лунь іронізує над словами Путіна, який значну частину промови присвятив критиці США при цьому прямо не назвавши об'єкти критики.

"Хотів би я, щоб Путін назвав ту зловісну країну, яка створила однополярний світ та перетворила Близький Схід на безлад. Як ж вони гади!", - пише Лунь.

Дивіться також: Яресько ледь стримала сльози після "Зими у вогні"

Яресько ледь стримала сльози після "Зими у вогні". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

XS
SM
MD
LG