Спеціальні потреби

Путін розлютив Європу. Це відкриває можливість нових санкцій - посол Фрід


Деніел Фрід
Деніел Фрід

Своїми діями з дезінформації та хакерства, режим Путіна розлютив Європу, переконаний колишній керівник відділу санкцій у Державному департаменті США Деніел Фрід.

Не думаю, що на Єлисейських полях забули, що росіяни намагались зробити в останні дні президентських виборів
Деніел Фрід

«Існує потужна можливість застосувати санкції проти Росії стосовно іншої загрози, аніж Україна – це дезінформація і хакерство», - заявив екс-високопосадовець Держдепу, виступаючи на конференції в американському аналітичному центрі Atlantic Council.

«Французи, іспанці, країни Балтії, поляки – всі з цим стикаються. Не думаю, що на Єлисейських полях забули, що росіяни намагались зробити в останні дні президентських виборів», - зауважив він.

«Запитайте британців, що вони відчувають стосовно росіян цими днями, чи вони зацікавлені в тому, щоб розглянути варіанти? Запитайте в іспанців, чи французів», - додав він.

Росіяни та Європа здатні чітко сказати Росії, що будуть наслідки в разі продовження втручання, вважає політик.

Деніел Фрід відзначив, що США мають разом з Європою напрацювати відповідні заходи у сфері санкцій стосовно Росії.

«Ми мусимо подумати, якою має бути трансатлантична відповідь на політичний тиск Росії, дезінформацію, хакерство, різні форми невійськового тиску на нас всіх», - наголосив експерт.

Для протоколу - ми взяли його першими!
Деніел Фрід про звинувачення, висунуті в США проти російського олігарха Пригожина

Фрід відзначив дії прокурора США Мюллера, який висунув звинувачення проти наближеного до Путіна олігарха Пригожина, якого ще називають особистим кухарем Путіна.

«Для протоколу - ми взяли його першими!», - наголосив Фрід.

Фрід відзначив, що хоча Пригожина звинувачують у порушенні санкцій, введених з приводу України, однак «ми знали, що він фінансує і фабрику тролів у Санкт-Петербурзі».

Зараз, на думку експерта, слушний час посилювати санкції стосовно Росії, бо режим Путіна не впевнений у своєму майбутньому.

Їх (діячів путінського режиму - ГА) неспокій є нашою можливістю. Вони на нас нападають - ми маємо відповісти
Деніел Фрід

«Російська економіка стабільна, але переживає стагнацію, і російське керівництво – Путін не поводиться впевнено. Він поводиться так, ніби його турбує майбутнє його автократії і структура його влади. Якщо б вони були впевнені, вони б так не нервували стосовно своїх грошей за кордоном.

Їх неспокій є нашою можливістю. Вони на нас нападають - ми маємо відповісти»

Розмірковуючи над тим, як краще розбудувати партнерство з Європою, Фрід зауважив, що «перед Європою потрібно не ставити абстрактне запитання, а будувати коаліцію однодумців, співпрацювати з Брюсселем. Чітко й чесно заявляти, що ви робите і чому».

В результаті «або ми напрацюємо спільну трансатлантичну відповідь, або в іншому варіанті, ви отримаєте розуміння ЄС і дії з боку окремих урядів. Це – напрямок, у якому ми можемо йти», - переконаний експерт.

Дивіться також: Березюк: В Держдепі США звернули увагу на насильство проти ветеранів АТО та борців з корупцією в Україні. Інтерв'ю

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG