Спеціальні потреби

Путін заявив, що у Росії нібито є тільки одне зобов’язання щодо України - сприяти реалізації Мінських домовленостей


Під час прес-конференції за результатами зустрічі із президентом США Джо Байденом російський лідер Володимир Путін, зокрема, заявив, що у Росії нібито є тільки одне зобов’язання щодо України – сприяти реалізації Мінських домовленостей.

"Що стосується України, то ця тема порушувалася. Не можу сказати, що дуже детально. Наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання на сході України повинні лежати Мінські домовленості. Що стосується зобов’язань щодо України, у нас зобов’язання тільки одне – сприяти реалізації Мінських домовленостей. Якщо українська сторона готова до цього, ми підемо цим шляхом без усякого сумніву", – сказав Путін.

Він продовжив: "Між іншим, хочу звернути вашу увагу на наступне: ще в листопаді минулого року українська делегація представила свої думки про те, як вона думає реалізовувати Мінські угоди. Подивіться, будь ласка, це не секретний документ. Там написано, що насамперед треба представити пропозиції щодо політичної інтеграції Донбасу в українську правову систему і Конституцію. Для цього треба внести зміни у саму конституцію, там так прописано - перше, і друге - що кордони між РФ і України, Донбаської лінії, починають займатися прикордонними військами України на наступний день після проведення виборів. Стаття 9. Що запропонувала Україна? Вона запропонувала першим кроком повернути збройні сили України до місць своєї постійної дислокації. Що це означає? Це означає, що війська України мають зайти на Донбас. Перше. Друге, вони запропонували закрити кордон між Росією і Україною в цій частині, і третє - вибори провести через три місяці після цих двох кроків. Не треба бути якимось юристом, не треба мати спеціальної освіти, щоби зрозуміти, що це не має нічого спільного із Мінськими угодами. Це повністю суперечить Мінським угодам. Тому які додаткові зобов'язання тут на себе може взяти Росія? Я думаю, що відповідь зрозуміла".

Путіна запитали і про те, чи обговорювалась тема євроатлантичної інтеграції України. "Щодо можливого вступу України у НАТО, ця тема зачіпалася побіжно, і тут, я вважаю, нема чого обговорювати", - сказав він.

У своїх запитаннях західні журналісти нагадали, що саміт планувався у час напруження на східних кордонах України та проведення маневрів російських військ в анексованому Криму та біля Донбасу. Російський президент відповів: "Ми проводимо навчання на своїй території, так само як Сполучені Штати проводять багато навчань на своїй території. Але ми не проводимо навчань, підтягуючи свою техніку і особовий склад до державних кордонів Сполучених Штатів. На жаль, наші американські партнери роблять це просто зараз. Тому занепокоєння мають бути не в американської сторони щодо цього, а у російської. Але це теж - тема для розмов і з'ясування позицій".

Під час зустрічі обговорювали також інші питання, зокрема, контроль за ядерним озброєнням, пандемію, ув'язнення Олексія Навального та інші, сказав Путін і загалом сказав, що "ворожості" між сторонами не було.

Після прес-конференції Путіна окрему зустріч із журналістами розпочав Байден.

Дивіться також: "Кримська окупація - ні." Акція протесту у Женеві. Відео

"Кримська окупація - ні." Акція протесту у Женеві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG