Спеціальні потреби

"Якщо Путін використає хімічну чи ядерну зброю, це буде помилка всього його життя", - голова комітету Конгресу США з міжнародних відносин


Президент Росії Володимир Путін, 26 квітня 2022. (Photo by NATALIA KOLESNIKOVA / AFP)
Президент Росії Володимир Путін, 26 квітня 2022. (Photo by NATALIA KOLESNIKOVA / AFP)

Сполучені Штати уважно стежать за риторикою президента Росії Володимира Путіна щодо можливого застосування хімічної чи ядерної зброї в Україні. Про це в ексклюзивному коментарі голова комітету з міжнародних питань Палати представників Конгресу США Грегорі Мікс розповів Мирославі Ґонґадзе.

"І якщо Путін використає ядерну чи хімічну зброю (в Україні - ред.), це буде помилка всього його життя", - сказав Мікс.

"Думаю, вони зробили достатньо, щоб виправдати найсильнішу з можливих військову відповідь, найпотужніші з можливих санкцій, щоб переконливо пояснити, що таке не можна дозволяти. І звісно, йдеться про всю гуманітарну та економічну допомогу, яку ми можемо надати", - про це, відповідаючи на запитання Голосу Америки заявила спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

"І ми не повинні робити менше через погрози з боку Росії. Вони вже втілили в життя свої погрози: вони вбивали дітей та їхні родини, цивільних. Як я вчора сказала, ми не відповідаємо на погрози хулігана", - додала спікерка.

Перебуваючи у Варшаві, Пелосі додала, що щедрість польського народу, яку Польща проявила до українських біженців, - "історична за своїм масштабом".

Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що Росія погрожує ядерною зброєю через свої воєнні невдачі в Україні.

Наприкінці квітня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ризики ядерної війни "реальні" й "вельми суттєві", але пізніше сказав, що Росія "нікому не погрожує ядерною війною".

Як Голос Америки повідомляв 1 травня, під час візиту до Києва представники конгресової делегації зустрілись із президентом України Володимиром Зеленським. Як написала Пелосі у Twitter, американські законодавці прибули в Україну, "щоб вшанувати українців, які самовіддано захищають демократію, і заявити: ми з вами аж до перемоги".

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

 • 16x9 Image

  Голос Америки

  Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG