Спеціальні потреби

Путін на боці сепаратистів говоритиме вустами Медведчука – експерт


Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Київ – Україна отримає право вживати жорсткі силові заходи на Сході, якщо сепаратисти не відповідають на мирний план президента, зазначає політолог Володимир Фесенко у інтерв’ю Радіо Свобода. Тим часом господар Кремля Путін намагається відновити контроль над самопроголошеними республіками на Донбасі, залучаючи до переговорів Віктора Медведчука, зауважує експерт. Утім, ситуація зайшла на стільки далеко, що політичного врегулювання конфлікту знайти не вдасться, прогнозує він.

Мирний план президента Петра Порошенка не розрахований на домовленості з сепаратистами, наголошує керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко. За його словами, це елемент стратегії врегулювання конфлікту на Сході України та елемент складної політичної гри проти Росії. Водночас мирний план створює певний контекст про перед підписанням асоціації з Європейським Союзом, зауважує експерт.
Очікувати, що цей мирний план вже завтра дасть результати було би наївно. Це – не стратегія, навіть. Це – лише елемент тактики
Володимир Фесенко


«Так. Тут є певні ризики. Це дає і певний час для сепаратистів. Але, нажаль, у таких ситуаціях потрібно йти на певні жертви, певні ризики. Очікувати, що цей мирний план вже завтра дасть результати було би наївно. Це – не стратегія, навіть. Це – лише елемент тактики. Таким чином українська сторона демонструє, перш за все, світовій спільноті, що ми готові до миру. Якщо сепаратисти не відповідають на цей мирний план, українська сторона отримує політичне і моральне право на повноцінну військову операцію на Сході», – зазначає Фесенко.

Тим часом Росія має бажання долучитися до переговорного процесу на боці сепаратистів, для чого Віктора Медведчука використовують у якості ніби то представника так званих «ДНР» та «ЛНР», зауважує Володимир Фесенко.
Треба одразу ставити конкретне запитання: «Кого, за яким дорученням представляє Медведчук?»
Володимир Фесенко«Одне з завдань – продемонструвати, що у переговорах мають брати участь представники української сторони з протилежного боку. Тут треба одразу ставити конкретне запитання: «Кого, за яким дорученням представляє Медведчук?» У цього пана погана карма. Все до чого він долучається закінчується дуже погано. Переговори з Медведчуком будуть фактично не прямим, але визнанням участі у переговорах цих сепаратистів. Це було б серйозною помилкою у переговорному процесі»,– каже експерт.

Путін намагається повернути контроль за ситуацією – Фесенко

Тим часом президент Росії Володимир Путін втрачає контроль за ситуацією, вважає Володимир Фесенко.
Навіть ситуація з Медведчуком – це намагання повернути цей контроль, але водночас не демонструвати, що сепаратисти є прямим інструментом. Їм треба створити для Заходу картинку, що в Україні насправді громадянська війна
Володимир Фесенко


«Навіть ситуація з Медведчуком – це намагання повернути цей контроль, але водночас не демонструвати, що сепаратисти є прямим інструментом. Їм треба створити для Заходу картинку, що в Україні насправді громадянська війна. Тому одна українська сторона має домовлятися з іншою українською стороною. Але гіркіни, бородаї і, навіть, Болотов з компанією не будуть домовлятися ні про яку федерацію у складі України. Вони будуть наполягати на тому, щоб Україна визнала самостійність цих двох республік», – припускає політолог.

У переговорах з представниками самопроголошених республік, визнаних українською владою терористичними організаціями, не вдасться знайти політичного розв’язання кризи, вважає Фесенко.
Якщо за цей тиждень не буде припинення вогню, тоді ми маємо діяти силовим чином
Володимир Фесенко


«На жаль, цього не розуміють ахметови й інші панове. Коли вони говорять про переговори з сепаратистами потрібно їх запитати: «Про що переговори? Про визнання незалежності Донбасу?» Тоді завтра всі ці сепаратисти підуть на Харків, на Дніпропетровськ, на Запоріжжя. Тоді війна продовжиться. Не наша відповідальність, якщо інша сторона не йде на цей мир. Тому, якщо за цей тиждень не буде припинення вогню, тоді ми маємо діяти силовим чином. Українська сторона має діяти достатньо жорстко по відношенню до сепаратистів. У нас на це буде повне моральне і політичне право», – зазначає Фесенко.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG