Спеціальні потреби

Українці - серед лауреатів Пулітцерівської премії за репортажі з Маріуполя


Евакуація пораненої вагітної жінки з пологового будинку, який постраждав від російського авіаудару в Маріуполі 9 березня 2022 року. Зображення було частиною серії знімків фотографів Associated Press, удостоєних Пулітцерівської премії 2023 року. (AP Photo/Євген Малолєтка)
Евакуація пораненої вагітної жінки з пологового будинку, який постраждав від російського авіаудару в Маріуполі 9 березня 2022 року. Зображення було частиною серії знімків фотографів Associated Press, удостоєних Пулітцерівської премії 2023 року. (AP Photo/Євген Малолєтка)

У США оголосили переможців Пулітцерівської премії 2023 року. Серед них - інформаційне агентство Associated Press у номінації «За служіння суспільству», яке нагородили за роботу в Маріуполі українських фотографів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат. Про це йдеться на сайті Пулітцерівської премії.

На веб-сторінці премії вказані відзначені нагородою світлини та відео агенції Associated Press із Маріуполя, які демонструють вбиті тіла, злякані обличчя дітей, обстріляні будівлі, зокрема драмтеатру та пологового будинку. Роботу фотографів та кореспонденів агенції AP комітет премії назвав "сміливими репортажами з обложеного міста Маріуполя, які засвідчили вбивство мирних жителів під час вторгнення Росії в Україну."

На сторінці Associated Press у Твіттері вказано, що агенція "отримала Пулітцерівську премію за екстрені новинні фотографії для висвітлення війни в Україні. Фотографи створили нефільтрований погляд на жахи війни, збалансувавши документування новин і безпеку."

В агенції також зауважили, що протягом практично трьох тижнів Associated Press мала єдиних журналістів у Маріуполі. Виконавча редакторка AP Джулі Пейс зазначила: «Вони розповіли світові про людські втрати цієї війни в її перші дні. Вони слугували противагою російській дезінформації та допомогли відкрити гуманітарний коридор із Маріуполя силою своєї роботи».

Крім того, ще одне видання - The New York Times - отримало Пулітцерівську премію за міжнародні репортажі про війну в Україні, зроблені, зокрема, українським журналістом Стасом Козлюком. Як зазначено на сайті премії, нагорода вручена "За непохитне висвітлення вторгнення Росії в Україну, зокрема восьмимісячне розслідування загибелі українців у місті Буча та російського підрозділу, відповідального за вбивства".

У Твіттері видання зазначило: "Журналісти New York Times задокументували жорстокості війни в Україні, використали відеодокази, щоб довести найжахливіші військові злочини Росії та розкрили таємні плани Володимира Путіна."

У 2022 році Пулітцерівську премію у спеціальній номінації «Особлива згадка» присудили колективно українським журналістам «за їхню мужність, витривалість та відданість правдивому висвітленню подій під час безжального вторгнення Володимира Путіна» в Україну.

Пулітцерівська премія - одна із найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики й театру у США, заснована видавцем "жовтої преси" Джозефом Пулітцером. Вона присуджується у 21 номінації.

Дивіть також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG