Спеціальні потреби

“Ми хочемо, щоб Іран не відмовився. Такі випадки, на жаль, в історії були” - міністр Пристайко


Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у Лондоні після зустрічі Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752. 16 січня 2020 р.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у Лондоні після зустрічі Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752. 16 січня 2020 р.

Український міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив про необхідність міжнародної співпраці, щоб забезпечити повне розслідування катастрофи українського авіалайнера рейсу PS752 в Ірані та виплату компенсацій.

Я хочу, щоб ви не забували, що до цього часу це все сказано на словах...
Вадим Пристайко

Після зустрічі у четвер міністрів закордонних справ України, Канади, Швеції, Великобританії та Афганістану в Лондоні Пристайко зауважив, що зараз у процесі зроблені лише перші кроки.

“Тепер з визнанням іранцями провини ми щонайменше знаємо, що вони збили літак. Але я хочу, щоб ви не забували, що до цього часу це все сказано на словах: це заяви генерала, це, що було сказано нам. Ми хочемо, щоб Іран не відмовився. Такі випадки, на жаль, в історії були”, - сказав український міністр журналістам.

Пристайко повідомив, що на цій стадії іранська сторона йде на співпрацю, але, наприклад, доступу до інформації у так званих “чорних скриньках”, автоматичних записувачах літака, Україна ще не отримала.

Він сказав, що група п’яти країн, громадяни яких стали жертвами, взялася за координацію зусиль, щоб “зафіксувати і легально рухатися далі”.

Міністри у Лондоні узгодили вимоги до Тегерана, які назвали “рамковими умовами подальшого співробітництва з Іраном”.

Оголошені вимоги зосереджуються на прозорості іранського розслідування та доступі міжнародних представників.

Серед 176 загиблих у літаку Міжнародних авіаліній України, що летів з Тегерана до Києва, більшість становили пасажири - іранці, а другу найбільшу частину становили громадяни Канади.

MH17

Вадим Пристайко сказав, що разом з питаннями катастрофи українського авіалайнера в Ірані, заторкується і справа збитого 2014 року над східною Україною малайзійського авіалайнера рейсу MH17.

Все ж таки Іран визнав свою провину на відміну від Росії, яка увесь цей час не визнає.
Вадим Прийстайко

До зустрічі міністрів п’яти країн Міжнародної координаційної групи щодо PS752 у Лондоні долучався також міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

Нідерланди очолили розслідування загибелі малайзійського літака, що летів з Амстердама в Куала Лумпур, більшість пасажирів якого були нідерландцями.

Розслідування дійшло висновку, що літак рейсу MH17 і 298 людей на борту стали жертвами ракети, запущеної із протиповітряного комплексу Бук, завезеного на українську територію з Росії.

9 березня в Нідерландах почнеться судовий процес над заочно обвинуваченими трьома громадянами Росії та одним громадянином України, що співпрацював з росіянами.

Москва відкинула результати розслідування та оспорює звинувачення про свої відповідальність, а також не допомагає у притягненні обвинувачених до суду.

“Тут не можна не помітити різниці, - сказав український міністр закордонних справ Вадим Пристайко, - Все ж таки Іран визнав свою провину на відміну від Росії, яка увесь цей час не визнає. Саме тому був запущений такий складний процес, щоб притягнути до відповідальності”.

Дивіться також: Зустріч глав МЗС щодо справи збитого літака МАУ - подробиці

Зустріч глав МЗС щодо справи збитого літака МАУ - подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

XS
SM
MD
LG