Спеціальні потреби

США оприлюднили план з протистояння Росії та Китаю в Африці


Джон Болтон
Джон Болтон

США приділятимуть більше уваги протистоянню впливу Росії та Китаю в Африці, а також підвищуватимуть ефективність витрат на миротворчі операції в Африці.

Про це оголосив радник з нацбезпеки США Джон Болтон під час презентації нової стратегії адміністрації Трампа стосовно континенту.

США пропонують стратегію, яка зосередиться на торгівлі та протистоянні тероризму, просуванні американських інвестицій і стимулюванні розвитку середнього класу.

Економічні зусилля будуть зосереджуватись "на африканських урядах, які діють як стратегічні партнери і намагаються покращувати керівництво та прозорі ділові практики", - наголосив Болтон під час виступу в фундації Heritage.

Болтон засудив політику Росії та Китаю в Африці, відзначивши, що вони "умисно і агресивно" намагаються отримати економічні переваги над США в Африці.

Він розкритикував Росію за дії зі зміцнення свого впливу в Африці без поваги до правових норм, а також використання економічних важелів для того, щоб отримати підтримку від цих країни в ООН.

Росія використовує "політичні та економічні відносини незважаючи на верховенство права, або підзвітне і прозоре управління", - наголосив він. Болтон звинуватив Росію в тому, що вона продовжує "продавати зброю та енергоресурси за голоси в ООН" і видобувати "природні ресурси регіону задля власного зиску".

Болтон розкритикував Китай за "хабарництво, укладання непрозорих угод та використання боргової політики, щоб зробити Африку заручницею бажань та вимог Пекіна".

Болтон наголосив, що США не будуть більше фінансувати "непродуктивні" миротворчі зусилля.

Дивіться також: До трьох років в’язниці засудили колишнього адвоката Дональда Трампа Майкла Коена - подробиці

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG