Спеціальні потреби

Блінкен закликав до репатріації бойовиків ІДІЛ, які зараз утримуються у Сирії, до країн походження


Держсекретар Ентоні Блінкен з учасниками конференції Глобальної коаліції по боротьбі з «Ісламською державою». 27 червня 2021 р
Держсекретар Ентоні Блінкен з учасниками конференції Глобальної коаліції по боротьбі з «Ісламською державою». 27 червня 2021 р

Держсекретар США Ентоні Блінкен у понеділок в Італії закликав союзників продовжувати боротьбу з угрупованням «Ісламська держава», особливо з її філіями в Африці.

«Ми сподіваємося, що ви будете продовжувати боротьбу з цією терористичною організацією до тих пір, поки вона не буде остаточно переможена», - сказав Блінкен, виступаючи в Італії на конференції Глобальної коаліції з боротьби з «Ісламською державою».

Він зазначив, що зусилля коаліції призвели до «значниих досягнень», включно із майже повним припиненням проникнення іноземних бойовиків до Іраку і Сирії.

Блінкен нагадав, що сирійські демократичні сили утримують під вартою близько 10 000 бойовиків ІГ, і назвав цю ситуацію неприйнятною, закликавши уряди репатріювати своїх громадян для реабілітації або судового переслідування.

"Необхідно, щоб країни вдались до кроків щодо репатріації закордонних бойовиків, які походять з цих країн, щоб переслідувати їх за законом у належних випадках, провести їх реабілітацію та реінтеграцію у належних випадках", - наводить слова Блінкена кореспондент "Голосу Америки" Джефф Селдін.

Заяву Блінкена прокоментував виконавчий директор правозахисної організації Human Rights Watch Кеннет Рот.

"Державний секретар США Блінкен правий, коли каже про неприйнятність утримання 10 000 бійців ІДІЛ у Сирії без висунення звинувачень, чи суду, але те саме можна сказати про триваючі утримання 40 осіб у Гуантанамо. Обидві ситуації неправильні", - відзначив правозахисник.

Як повідомляв "Голос Америки", США репатріювали своїх громадян, які приєднались до терористичного угрупування ІДІЛ. За повідомленнями каналу NBC News, у 2019-му році Туреччина почала репатріацію бойовиків ІДІЛ, які походять із Західних країн. Тоді в уряді країни заявили, що їхня країна не "готель" для бойовиків.

Тема репатріації громадян пов'язаних з ІДІЛ неоднозначно сприймається на Заході. Наприклад, на початку минулого року у Норвегії, як повідомляло британське видання The Guardian, місцева популістична партія вийшла із урядової коаліції через репатріацію урядом жінки підозрюваної у зв'язках з ІДІЛ.

Глава американської дипломатії також оголосив про виділення додаткової гуманітарної допомоги у 436 мільйонів доларів для сирійців і сусідніх країн, які приймають сирійських біженців. Він сказав, що гроші підуть на забезпечення продовольства, води, житла, охорони здоров'я, освіти та захисту.

У понеділок в Італії проходить ще одна зустріч, присвячена конкретно ситуації в Сирії. Крім питань, пов'язаних з «Ісламською державою», Блінкен, міністр закордонних справ Італії Луїджі де Майо і інші міністри зосереджують увагу на відновленні зусиль з припинення конфлікту, що почався в 2011 році.

"Наші колективні зусилля лишають необхідними для досягнення цілковитої та тривалої перемоги над ІДІЛ у світі", - відзначив Блінкен у Twitter.

Як заявили в Держдепартаменті, однією з головних тем зустрічі є забезпечення гуманітарного доступу до країни, в тому числі для ООН.

У статті використано матеріалі Reuters, NBC News, The Guardian.

Дивіться також: Історія успіху українця у США: від продавця в магазині до успішного творця реклами

XS
SM
MD
LG