Спеціальні потреби

Хворі на СНІД вашингтонці перебили промову мера на конференції щодо СНІДОчікується, що міжнародну конференцію у США відвідають більше 20 тисяч людей. Настільки масштабний захід проходить у США вперше за 20 років. Він став можливим після того, як президент Обама зняв заборону на в’їзд до США ВІЛ-позитивних осіб.
У столиці США триває Міжнародна конференція з питань ВІЛ-СНІД. І поки учасники конференції та знаменитості звертаються зі сцен до громадськості, активісти влаштовують протести, вимагаючи не показових заходів, а реальної роботи на користь хворих на ВІЛ та СНІД.

ВІЛ-позитивний співак Джамар Роджерс, півфіналіст американського шоу «Голос» співав на головній сцені Глобального містечка конференції.

Втім виступи зірок - не єдине, що відбувається у місті під час конференції. Протестувальники, які вимагають більше субсидованого житла для ВІЛ-позитивних мешканців Вашингтона, прорвались до сцени під час виступу мера міста Вінсента Грея.

Джеромі Данн, радіо ведучий зі штату Північна Кароліна вважає, що дії протестувальників надихають. Данн, який є ВІЛ-позитивним каже, що прорив у лікуванні СНІД в останні 20 років має і побічні ефекти.

"З тих пір як було винайдено Високоактивну антиретровірусну терапію, американці стали спокійніше ставитися до СНІДу. Дії активістів дозволяють знову привернути увагу до проблем", - каже радіо ведучий.

З головної сцени конференції співак Елтон Джон заявив, що подолати упереджене ставлення до хворих, ще складніше ніж саму хворобу.

Натомість державний секретар США Хіларі Клінтон, пообіцяла, що США продовжуватимуть боротись із СНІД та ВІЛ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG