Спеціальні потреби

Протест переріс у бунт?


Протест переріс у бунт?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Протест переріс у бунт?

У Києві тривають заворушення. Опозиція погодилася розпочати переговори з владою. Віктор Янукович обіцяє використовувати усі методи для гарантування громадського спокою. На Майдані оголосили загальну мобілізацію. Новини з України нагадують фронтові хроніки. Центр Києва схожий на поле бойових дій. Тут горять багаття, вибухають шумові гранати і свистять гумові кулі. Чим обернеться сьогоднішня ніч у Києві, не береться сказати ніхто.

Лідери опозиції визнали, що не можуть стримати натовп. Співробітники «Беркуту» отримали дозвіл застосовувати фізичну силу, спецзасоби та зброю. Минулої ночі сутички в центрі столиці стали наймасштабнішими за весь час незалежності України.

​Сутички почалися на вулиці Грушевського. Звідси не більше двохсот метрів до Кабміну і Верховної ради. Тисячі людей не дослухалися закликів лідерів опозиції зберігати спопкій і взяли в облогу спецпризначенців.

Ті охороняли підступи до урядових будівель за автобусами і вантажівками, якими перегородили вулицю. З одного боку полетіло каміння і «коктейлі Молотова». З другого були застосовані шумові гранати, травматична зброя і водомети.

За офіційними даними, в сутичках постраждало близько ста правоохоронців і стільки ж протестувальників. Черепно-мозкові травми, переломи кінцівок, отруєння газом. Четверо людей у важкому стані. Серед потерпілих – журналісти. В деяких із них спецпризначенці стріляли навмисно.

Експерти кажуть – радикалізація протестів була цілком передбачувана.

Говорить письменник і соціальний психолог Олег Покальчук:

Опозиція закликала не піддаватись на провокації
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00
"Ситуація, яка склалася в суспільстві, виглядає таким чином, що влада потроху втратила всі активи керівництва державою, починаючи з фінансових і закінчуючи моральними. Суспільство не бачить для себе впродовж років жодних соціальних ліфтів і перспектив розвитку, і це єднає ситуацію з "арабською весною".

"Плюс півторамісячне стояння, абсолютно безрезультативне, з точки зору звичайних людей, які розуміють, що в них немає шансів щось змінити, що все це «заспівають» і «затанцюють», як раніше. Й усе це призвело до того, що протест переріс у бунт".

Говорить політтехнолог Тарас Березовець:

«Поштовхом для силових акцій, які сьогодні охопили Київ і низку обласних центрів, послужив ухвалений владою 16 січня так званий «пакет диктаторських законів». Сьогодні опозиція і влада знаходяться в абсолютно протилежній системі координат від більшості протестувальників. І протестний рух сьогодні не контролюється політиками, в тому числі з опозиційних партій».

Радикалізація протестів – погана новина. Водночас лише після нічних сутичок, уперше за два місяці після початку Майдану, президент виявив готовність до переговорів з мітингувальниками. І навіть сам подзвонив лідерам опозиції.

ЄС та МВФ теж винні в розвороті до Росії - Вільямс
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Говорить Олег Покальчук:

"Я бачу мало шансів на те, що ці переговори дадуть якийсь результат, оскільки суб’єкти цих переговорів – обоє! – не викликають довіри у повсталих людей, у цьому проблема. Яценюк у тому числі".

"Я не кажу про президента, з ним усе зрозуміло, але Яценюк так само перестав викликати довіру. Влада не може вести переговори компромісного характеру в принципі з ким-небудь. Але вона може капітулювати перед більш сильним противником".

"Вона ніколи не вважала народ за людей. Але вона визнає право сили, і вона може капітулювати перед Заходом, який не в дипломатичний, не в культурний спосіб – вони просто не розуміють цих слів! – твердо скаже свої вимоги, які будуть базуватися на захисті прав людини".

Влада оголосила суспільству війну - коментарі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
Говорить Тарас Березовець:

"Кінцевий підсумок цих подій може полягати або у введенні надзвичайного стану і силовому придушенні будь-яких акцій протесту судовими процесами, які будуть засуджувати до тюремного ув’язнення десятки, а, можливо, сотні людей, які брали участь в акціях протесту".

"Або ж це буде єдиний інший спосіб мирного врегулювання – запровадження зовнішнього правління за участю представників Сполучених Штатів, Європейського Союзу і Російської Федерації. По суті, це сьогодні єдиний сценарій, який може врятувати від силового протистояння. Тому що будь-які домовленості влади з опозицією сьогодні нічого не варті. Опозиція не контролює того, що відбувається на вулицях міста Києва".

Від моменту початку силового протистояння минула доба. Конфлікт продовжує загострюватися. Влада дала дозвіл застосовувати проти людей вогнепальну зброю.


XS
SM
MD
LG