Спеціальні потреби

У США з`явилися нові ліки для хворих на рак простати


Понад 190 тисячам американців мунулого року було поставлено діагноз рак простати. За підрахунками Національного інституту раку, від цієї хвороби у 2009 році померло понад 27 тисяч людей. Нещодавно Управління США з контролю за харчами та ліками схвалило новий препарат проти раку простати, який називають революційним. Хоча препарат не запобігає хворобі, він може продовжити життя чоловіків, які борються з цією недугою. Перевага цих ліків у тому, що вони полегшують самопочуття хворих навіть на пізніх стадіях раку простати.

Підхід простий – використати імунну систему людини для боротьби з раком. Дослідники вже десятиліттями розробляють різні методи імунотерапії. Тепер, кажуть лікарі, терапевтична вакцина проти раку простати є. Її назва -- «Провендж».

У клінічних випробуваннях цього препарату брали участь чоловіки як Том Кайл, які виглядають здоровими, в загальному почуваються непогано, але які хворіють на рак простати на пізній стадії.

У ході клінічних випробовувань з’ясувалося, що «Провендж» продовжує тривалість життя пацієнта в середньому на чотири місяці. Однак, деякі живуть набагато довше.

Професор Чарльз Дрейк від Університету Джонса Гопкінса досліджує різні способи лікування раку простати. Він вважає «Провендж» важливим відкриттям.

«…Може здаватися, що чотири місяці – це небагато, особливо з точки зору пацієнта, але коли йдеться про рак, то продовження життя на чотири місяці має велике значення, зокрема коли реально покращується самопочуття».

«Провендж» не є традиційною вакциною. Вона не запобігає виникненню хвороби. Виготовляють її на основі лейкоцитів самого хворого. Відтак виділені лейкоцити піддають обробці вакциною, а потім повертають назад у кров’яне русло пацієнта, щоби вони атакували ракові клітини.

Експерти кажуть, що вакцина має багато переваг. На відміну від хімічної терапії та радіації, курс лікування вакциною коротший.

Чарльз Дрейк пропонує тепер починати лікувати вакциною пацієнтів і на ранніх стадіях раку простати.

«На мою думку, ми будемо бачити більше користі, себто більше ніж чотири місяці. Відверто кажучи, ми хочемо бачити виживання на роки. Можливо навіть повне одужання».

Професор Дрейк передбачає, що згодом вакцину «Провендж» можна буде застосовувати і проти інших видів раку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG