Спеціальні потреби

Рада схвалила кандидатуру генпрокурора України, на тлі закликів США призначити "висококваліфікованого" та незалежного" прокурора 


Фото: Верховна Рада України, REUTERS
Фото: Верховна Рада України, REUTERS

В середу Верховна Рада 299 голосами "за" схвалила на посаду генерального прокурора кандидатуру Андрія Костіна, законодавця від партії президента "Слуга народу". Президент України Володимир Зеленський напередодні висунув кандидатуру Костіна на цю посаду.

На посаді генпрокурора Костін має замінити Ірину Венедіктову, яку Зеленський відсторонив від посади своїм указом раніше цього місяця.

Напередодні, на прохання прокоментувати відсторонення Венедіктової від посади генерального прокурора, речник Держдепу США Нед Прайс наголосив на важливості боротьби з корупцією в Україні і призначення "висококваліфікованого та по-справжньому незалежного наступника".

«Ми приєднуємося до народу України, який наголошує на важливості прозорого призначення висококваліфікованого та по-справжньому незалежного наступника на посаді генерального прокурора», – сказав речник Держдепу Нед Прайс, реагуючи на запитання журналіста.

«Незалежність і неупередженість генерального прокурора життєво важливі для забезпечення системи відповідальності в Україні, щоб забезпечити, щоб і жертви, і звинувачені отримали справедливе рішення», – сказав він.

Прайс зауважив, що нещодавній процес відбору спеціального антикорупційного прокурора був «підбадьорливим знаком», тож США сподіваються на швидке призначення і на те, що ця тенденція триватиме.

Речник Держдепу сказав, що боротьба з корупцією, яка протягом тривалого часу є головною проблемою в Україні, є критичною, оскільки країна прагне членства в Європейському Союзі. Він також сказав, що незалежна прокуратура потрібна для того, щоб покарання отримали не лише корупціонери, але і винні у воєнних злочинах в Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG