Спеціальні потреби

Україні потрібно боротися з російською агресією і з корупцією одночасно – речник Держдепу


Корупція залишається важливою внутрішньою загрозою для України, яка разом з російською агресією несе ризики для майбутнього України як суверенної процвітаючої держави – Нед Прайс. (Photo by Manuel Balce Ceneta / POOL / AFP)
Корупція залишається важливою внутрішньою загрозою для України, яка разом з російською агресією несе ризики для майбутнього України як суверенної процвітаючої держави – Нед Прайс. (Photo by Manuel Balce Ceneta / POOL / AFP)

США закликають уряд України обрати кваліфікованого і незалежного генерального прокурора для того, щоб ефективно боротися з корупцією. Про це під час брифінгу сказав речник Державного департаменту Нед Прайс.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посад генпрокурора Ірину Венедіктову і главу СБУ Івана Баканова, пояснивши це тим, що потрібно активніше діяти проти чиновників, які підтримують Росію і яких підозрюють у державній зраді.

Прайс наголосив, що корупція залишається важливою внутрішньою загрозою для України, яка разом з російською агресією несе ризики для майбутнього країни як суверенної процвітаючої держави, а тому Києву потрібно боротися з корупцією та російською агресією одночасно.

«Ми приєднуємося до народу України, який наголошує на важливості прозорого призначення висококваліфікованого та по-справжньому незалежного наступника на посаді генерального прокурора», – сказав речник Держдепу Нед Прайс, реагуючи на запитання журналіста.

«Незалежність і неупередженість генерального прокурора життєво важливі для забезпечення системи відповідальності в Україні, щоб забезпечити, щоб і жертви, і звинувачені отримали справедливе рішення», – сказав він.

Прайс зауважив, що нещодавній процес відбору спеціального антикорупційного прокурора був «підбадьорливим знаком», тож США сподіваються на швидке призначення і на те, що ця тенденція триватиме.

Речник Держдепу сказав, що боротьба з корупцією, яка протягом тривалого часу є головною проблемою в Україні, є критичною, оскільки країна прагне членства в Європейському Союзі. Він також сказав, що незалежна прокуратура потрібна для того, щоб покарання отримали не лише корупціонери, але і винні у воєнних злочинах в Україні.

У США дедалі голосніше лунають критичні голоси, які наголошують на тому, що потрібно ретельніше контролювати багатомільярдну американську допомогу Україні через її недостатню боротьбу з коруцією в минулому.

Президент Джо Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації президента Барака Обами, під час поїздки до Києва вимагав, щоб Україна звільнила колишнього генерального прокурора, якого вважали неефективним у боротьбі з корупцією, попередивши, що в іншому випадку Сполучені Штати затримають надання кредитних гарантій на суму 1 мільярд доларів.

Загальна військова допомога США для захисту України від російської агресії з 24 лютого 2022 року складає понад 7,6 мільярдів доларів.

При підготовці цього повідомлення було використано матеріал агентства AFP.

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG