Спеціальні потреби

Туск: проект Брекзиту отримав принципове схвалення


Президент Європейської ради Дональд Туск оголосив у четвер, що проект політичної декларації стосовно майбутніх відносин між ЄС та Великобританією було узгоджено на рівні відповідальних за переговори. Також цей проект отримав принципове схвалення на рівні політичного керівництва, повідомив Туск.

Тепер документ має бути остаточно схвалено на рівні політичних лідерів держав. "Я надіслав ЄС-27 проект політичної декларації стосовно майбутніх відносин між ЄС та Великобританією", - відзначив Туск у Twitter.

Це відкриває шлях для прогресу з затвердження угоди на саміті лідерів ЄС. Якщо лідери 27 країн ЄС узгодять документ, офіційне підписання може відбутись в Брюсселі вже цієї неділі.

Кінцевий строк, коли Британія має полишити ЄС призначено на 29 березня 2019 року.

В проекті угоди, ЄС та Британія "погоджуються розробити амбітне, масштабне і збалансоване економічне партнерство", - повідомляють журналісти Reuters, які отримали доступ до тексту декларації.

"Партнерство буде всеохопним, включатиме зону вільної торгівлі та широку галузеву співпрацю ... базуватиметься на положеннях, які забезпечать рівноцінні умови для всіх".

В тексті також наголошується на повазі до правил єдиного ринку та митного союзу ЄС. Лондонським фінансистам не вдалось домогтись покращень умов торгівлі фінансовими послугами.

Раніше цього місяця кілька міністрів уряду Терези Мей подали у відставку, відмовившись підтримати проект угоди з Брюсселем.

Британські ЗМІ заявляють про розкол у владі і розкол у британському суспільстві на тлі вагоміших закликів провести повторний референдум щодо виходу країни з Європейського Союзу.

Дивіться також: ​У США – передсвятковий транспортний апокаліпсис

У США – передсвятковий транспортний апокаліпсис. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

XS
SM
MD
LG