Спеціальні потреби

Президент України Зеленський відвідає Польщу та виступить у центрі Варшави


Президент України Володимир Зеленський відвідає Польщу із вперше з часу повномасштабної війни заздалегідь офіційно оголошеним візитом. Ukrainian Presidential Press Service/Handout via REUTERS
Президент України Володимир Зеленський відвідає Польщу із вперше з часу повномасштабної війни заздалегідь офіційно оголошеним візитом. Ukrainian Presidential Press Service/Handout via REUTERS

Президент України Володимир Зеленський планує одноденний офіційний візит до Польщі у середу.

Сам візит та зокрема виступ Зеленського у центрі Варшави офіційно підтвердили у Польщі, - інформує агенція Франс Пресс. Раніше з часу початку повномасштабної війни про поїздки українського президента за кордон (до Вашингтона, Лондона, Парижа, Брюсселя та польського Жешува) не повідомлялося заздалегідь.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

У ексклюзивному коментарі Голосу Америки речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна повідомив про високі очікування від візиту: “Це важливий і дуже насичений візит [...] І це дуже важливий жест ... та символічне підтвердження братерства між поляками та українцями, яке є фактом після року війни”.

Лукаш Ясіна додав, що очікує чудової атмосфери у Варшаві під час візиту Зеленського. “Нам також потрібен цей візит, - розповів Ясіна Голосу Америки, - щоб підкреслити, наскільки важливим став наш союз, щоб показати, що наші відносини є найкращими в історії в більшості аспектів, що Польща є союзником України, а Україна є союзником Польщі. І деякі дрібні проблеми, як питання сільського господарства, ракети, яка впала на території мого округу, деякі досі не вирішені історичні питання не зруйнують загальної картини, яка є найбільшим успіхом в нашій історії”.

Очікується, що Зеленський з дружиною також зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою і з українцями, які проживають у Польщі.

Також заплановані зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

 • 16x9 Image

  Ганна Твердохліб

  Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

 • 16x9 Image

  Мирослава Гонгадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стіпендією Фунданії Німана (2018-2019рр), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Форум

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG