Спеціальні потреби

Вашингтонський політичний бомонд з’єднався в молитві


Щороку президент США виступає з промовою під час Національного молитовного сніданку. Сніданок є нагодою для багатьох впливових американців та іноземців послухати думки президента щодо його віри та поспілкуватися між собою. Але в цій традиції є і свої критики, які вважають, що релігії та особистим поглядам президента щодо віри не місце в національній політиці.

Вашингтонський політичний бомонд, розділений міжпартійними суперечками, раз на рік єднається в молитві. Національний молитовний сніданок нагода для президента США, держави де релігійні переконання відіграють більшу роль, ніж в інших розвинутих країнах, засвідчити свою віру в Бога:

«Моя віра полягає в тому, що смиренність залишатиметься з нами щодня та кожної хвилини. Хоча Господь може дати нам знати про частку свого плану, увесь план знає та розуміє лише Бог».

Чимало американців очікують від президента глибоких релігійних переконань, каже доктор наук з державної політики Марк Розел:
«Моя віра полягає в тому, що смиренність залишатиметься з нами щодня та кожної хвилини. Хоча Господь може дати нам знати про частку свого плану, увесь план знає та розуміє лише Бог».
Барак Обама, президент США

«Люди очікують, що президент матиме сильну віру і вони нормально ставляться до того, що президент публічно демонструє свою віру та релігійні переконання».

У той же час багато хто до цього ставиться вороже, вказуючи, що у США все-таки не теократія.

«Формально президент Сполучених Штатів не порушує Конституцію, коли відвідує релігійну церемонію в комерційному приміщенні. Молитовний сніданок відбувається в готелі. Але мене непокоїть тенденція багатьох американських політиків використовувати релігію з політичною метою. Вони цитують Ісуса Христа, ніби це Ісус Христос має вирішувати, якою у нас буде політика щодо зброї чи бюджету», - заявив директор Об’єднання за відокремлення Церкви від держави Беррі Лин.

І це складне питання в країні, чимало мешканців якої є глибоко віруючими. Але разом з тим тут мешкають представники багатьох релігій, а кількість тих, хто називає себе атеїстами, агностиками чи не належать до жодної формальної релігії - з кожним роком зростає.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG