Спеціальні потреби

США просили Ізраїль надати Україні ракети Hawk - ЗМІ


Військові навчання в Ізраїлі. 15 вересня, 2022. (AP/ Maya Alleruzzo)
Військові навчання в Ізраїлі. 15 вересня, 2022. (AP/ Maya Alleruzzo)

Адміністрація президента США Джо Байдена зверталася до Ізраїлю з проханням передати Україні старі зенітні ракети Hawk, проте отримала відмову. Про це йдеться у статті видання Axios.

Ізраїльські та американські посадовці повідомили Axios, що Пентагон звертався до Міністерства оборони Ізраїлю два тижні тому і просив передати Україні системи Hawk. Ці системи Ізраїль придбав у США у 1960-х роках для захисту від єгипетських і сирійських авіаударів. За даними Axios, на зберіганні в Ізраїлю залишається близько 10 батарей Hawk і сотні перехоплювачів.

Проте, як пише видання, на звернення Вашингтона очільник політичного департаменту міністерства оборони Ізраїлю Дрор Шалом відповів відмовою. Він заявив, що політика Ізраїлю не надавати Україні системи озброєння залишається незмінною. Також Шалом додав, що ізраїльські системи Hawk застаріли і не можуть функціонувати, бо довго зберігалися без обслуговування.

Водночас ізраїльські офіційні особи повідомили, що відповідь Шалома на запит Пентагону була неточною, адже попри те, що пускові установки, найімовірніше, повністю несправні, сотні ракет-перехоплювачів Hawk, які зберігаються в Ізраїлі, можна відремонтувати та використовувати.

Міністерство оборони Ізраїлю підтвердило Axios, що «позиція ізраїльського відомства безпеки [щодо надання військової допомоги Україні] не змінилася. Кожен запит розглядається в кожному окремому випадку».

На початку січня міністр оборони США Ллойд Остін виступив на конференції керівництва AIPAC (Американсько-ізраїльський комітет із громадських зв'язків), під час якої натякнув на запит США до Ізраїлю щодо надання ракет Hawk. Але ці слова лишилися непоміченими, зазначає Axios. У своїй промові Остін пригадав, що системи Hawk допомогли Ізраїлю захистити себе під час Шестиденної війни 1967 року та війни Судного дня 1973 року. «Тепер Hawk більше не є найсучаснішою технологією. Але вони все ще можуть допомогти захиститися демократії в облозі», - сказав Остін.

Він додав, що США працюють зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україну ракетами Hawk.

Раніше, у грудні 2022 року, Вашингтон оголосив, що надсилає в Україну у складі великого пакету допомоги, зокрема, й ракети для систем протиповітряної оборони HAWK.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG