Спеціальні потреби

Трамп заперечив, що керівництво США не має єдиної позиції щодо Ірану


Президент США Дональд Трамп говорив в.о. міністра оборони Патріку Шенегену, що він не хоче війни з Іраном, повідомляє The New York Times, посилаючись на власні джерела в Білому домі. Водночас, радник з національної безпеки США Джон Болтон, за повідомленнями, просуває більш агресивний підхід до конфронтації з Іраном, ніж хотів би президент.

The Washington Post також повідомило, посилаючись на власні джерела, що пропозиції Джона Болтона та Держсекретаря США Майка Помпео, які можуть призвести до військової конфронтації з Іраном, викликали роздратування Трампа.

Трамп виступив у незвичній для себе ролі миротворця в адміністрації Білого дому, відзначили американські ЗМІ.

Президент США назвав повідомлення в пресі стосовно неоднозначності позиції США з питання Ірану несправжніми новинами. "Щонайменше, Іран не знає що думати", - відзначив певний можливий позитив у таких повідомленнях у пресі президент.

"ЗМІ несправжніх новин шкодять нашій країні висвітлюючи питання Ірану оманливо на неправдиво. Висвітлення точкове, спирається на ненадійні джерела (вигадане) та небезпечне. Щонайменше Іран не знає що думати, що наразі може бути дуже добре!" - пише Трамп.

У іншому повідомленні у Twitter в четвер, Трамп відхилив репортажі про те, що є внутрішні суперечки стосовно політики на Близькому Сході і, висловив сподівання на переговори з Іраном.

"... Різні варіанти озвучуються. А я приймаю рішуче і остаточне рішення – дуже простий процес. Всі сторони, точки зору та стратегії враховуються. Впевнений, що Іран скоро захоче розмовляти", - зокрема, заявив президент.

Між США та Іраном наростає напруга. 5 травня радник США з нацбезпеки Джон Болтон повідомив про отримання розвідданих про підготовку нападів на американських посадовців на Близькому сході. 7-го травня Державний секретар США Помпео несподівано прибував до Іраку, де обговорив отримані США розвіддані з місцевою владою. Цього тижня американські ЗМІ повідомили, про те, що загроза ескалації з Іраном серйозно аналізується Адміністрацією США, де серед іншого розглядається і варіант відправки на Близький Схід 120 000 військових.

Посадовці Іраку а також заступник командування Британських сил керованої США коаліції, що бореться з ІДІЛ скептично поставились до оцінок американців.

"Ні, підвищення загрози від іранських сила в Іраку та Сирії немає", - цитує генерал майора Криса Гіку The New York Times. Він запевнив, що рівень ризиків постійно оцінюється.

Оцінка Криса Гіки "суперечить виявленим реалістичним загрозам, відомим розвідці від США та союзників, стосовно сил, яких підтримує Іран в регіоні", - заявило командування Пентагону у відповідь.

На тлі напруги Державний департамент США заявив про часткове виведення дипломатів із сусіднього із Іраном, Іраку через загрозу удару з боку останнього.

Торік адміністрація Дональда Трампа вийшла з ядерної угоди з Іраном, укладеної у 2015 році та відновила санкції проти країни. Європа ж закликала Тегеран дотримуватись угоди. Існують побоювання, що Іран може швидко відновити розробки ядерної зброї.

Дивіться також: ​Як виробляють платівки на одному з найбільших заводів у США

Як виробляють платівки на одному з найбільших заводів у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG