Спеціальні потреби

Саміт африканських лідерів з Путіним є нагодою змусити Кремль повернутися до Чорноморської зернової угоди – Саманта Пауер


Президент Росії Володимир Путін і президент Коморських Островів, голова Африканського союзу Азалі Ассумані на робочому сніданку з керівниками африканських регіональних організацій під час другого саміту Росія-Африка в Санкт-Петербурзі 27 липня 2023 року. (Фото ТАСС / AFP)
Президент Росії Володимир Путін і президент Коморських Островів, голова Африканського союзу Азалі Ассумані на робочому сніданку з керівниками африканських регіональних організацій під час другого саміту Росія-Африка в Санкт-Петербурзі 27 липня 2023 року. (Фото ТАСС / AFP)

США співпрацюють з Україною, щоб диверсифікувати експортні маршрути для українського зерна через залізниці, річки та автомобільні дороги, але цього недостатньо, щоб компенсувати обсяги, які були втрачені через вихід Росії з Чорноморської зернової угоди, заявила Саманта Пауер, очільниця Американського агентства з міжнародної допомоги (USAID).

У своєму інтерв’ю телеканалу CNN у середу Пауер сказала, що наразі вдалося збільшити товаропотік з Дунайських річкових портів, чия потужність зросла з 3-х мільйонів метричних тонн на рік до майже 3-х мільйонів метричних тонн на місяць.

Але, як каже керівниця агентства, що надає американську допомогу по всьому світу, потрібні спільні зусилля для того, щоб Росія повернулася до зернової угоди, яка уможливила експорт українських продуктів харчування до найбідніших країн.

«Я справді вважаю, що цей саміт африканських лідерів, який він скликає, стане нагодою, щоб африканські лідери спробували змусити його повернутися до угоди, враховуючи ставки серед найбідніших із бідних громад у світі», – сказала Пауер в інтерв’ю CNN.

У розмові з CNN Саманта Пауер сказала, що низька участь африканських лідерів у саміті в Росії свідчить про ізоляцію, в яку потрапила Росія, і намагається вийти з неї за допомогою дезінформації в країнах Глобального Півдня.

Як повідомляв Голос Америки, саміт Росія-Африка у Санкт-Петербурзі відбувається 27-28 липня, і як повідомляє агенція Reuters, з 49 очікуваних африканських делегацій лише 17 будуть очолювані главами держав. Це набагато менше у порівнянні з подібним форумом, що проходив 2019 року, коли в Росію приїздили 45 найвищих африканських делегацій. Російські представники пояснюють значно скромнішу участь у саміті «змінами в робочих планах» глав африканських країн, а також «тиском» західних держав.

Виступаючи на самміті Росія-Африка в Санкт-Петербурзі, Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва заявив у четвер, що його країна забезпечена продовольством, але він «вдячний» за пропозицію безкоштовного зерна від російського президента Володимира Путіна, повідомляє Reuters.

«Ми вдячні – сказав Мнангагва журналістам. – У нас взагалі немає дефіциту зерна. У нас продовольча безпека, він лише додає до того, що ми вже маємо».

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що готовий безкоштовно постачати російське зерно до країн, що відчувають найбільшу продовольчу небезпеку.

Голова Африканського союзу Азалі Ассумані сказав, що Україна і Росія повинні «мирно співіснувати», і це буде надзвичайно важливо для людей, які залежать від експорту продовольства з обох країн.

Про це Ассумані сказав, перебуваючи на одній сцені з Володимиром Путіним, зауважує агентство Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG