Спеціальні потреби

Картина "Закохана пара", вкрадена нацистами в 1943-му, вже на території України


Представники ФБР у Нью-Йорку офіційно передали міністру закордонних справ України картину «Закохана пара». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Представники ФБР у Нью-Йорку офіційно передали міністру закордонних справ України картину «Закохана пара». Відео

Картина «Закохана пара» П'єра Луї Гудро повертається в Україну. 19 лютого заступник керівника офісу ФБР в Нью-Йорку Білл Гейл особисто передав картину міністру закордонних справ України Вадиму Пристайку.

Церемонія відбулася у приміщені Постійного представництва Україні в ООН. Українські дипломати разом зі співробітниками Київського національного музею Ханенків домагалися повернення викраденої картини впродовж семи років. Для цього музею довелося надати докази, що ця робота справді знаходилася в музеї. Співробітникам пощастило, адже окрім записів в інвентарних книгах, музей мав фотографію, на якій видно, де саме експонувалася картина.

Робота Гудро потрапила до музею у 1925-му, і була викрадена з музею нацистами під час Другої світової війни, напередодні звільнення Києва. Після закінчення війни у серпні 1948-го спеціальний радянський комітет включив картину до переліку зниклих.

Про картину не було жодних відомостей впродовж майже 70-ти років, аж поки у січні 2013-го року вона не була виставлена як лот аукціону в Нью-Йорку. У повідомленні перед аукціоном відзначалась, що картина до цього часу зберігалась у приватній колекції в Лондоні, а пізніше у приватній колекції у Массачусетсі.

Для справжніх колекціонерів питання репутації важить дуже багато
Заступник керівника офісу ФБР в Нью-Йорку Білл Гейл пояснив бажання колекціонерів повернути картину

Білл Гейл відмовився назвати журналістам прізвища колекціонерів, лише зазначив, що після того, як вони дізналися про те, що картина була вкрадена, добровільно погодилися повернути роботу законним власникам.

Він також розповів, що викраденими картинами та їхнім поверненням в ФБР займається спеціальний департамент. Його агенти мають дуже тісні зв’язки з провідними аукціонами світу та активно з ними співпрацюють.

«Часто, коли ми знаходимо картини, які були викрадені, то перш за все звертаємося до нового власника, пояснюємо ситуацію та просимо повернути роботу. Майже завжди вони це роблять безкоштовно, адже просто хочуть вчинити правильно. Для справжніх колекціонерів питання репутації важить дуже багато», - пояснив він.

Вона вже на нашій території. Перший крок зроблено, далі ми маємо завершити бюрократію, і отримати спеціальні митні документи, щоб була можливість перевезти картину в Україну офіційно
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко

Картина вже знаходиться в Постійному представництві Україні і ООН, де вона буде доти, поки дипломати не отримують усі необхідні для ввозу картини дозволи. «Вона вже на нашій території. Перший крок зроблено, далі ми маємо завершити бюрократію, і отримати спеціальні митні документи, щоб була можливість перевезти картину в Україну офіційно. Я сподіваюся у нас буде окрема виставка, на якій ми покажемо цю картину, щоб люди могли дізнатися її історію», - розповів журналістам Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Тим часом в Київському національному музеї Ханенків з нетерпінням очікують на повернення картину та планують розмістити її на тому самому місці, де вона знаходилася до викрадення в 1943-му.

Дивіться також: Час-Тайм. Евакуйовані з Уханя американці розповіли про умови карантину у США

Час-Тайм. Евакуйовані з Уханя американці розповіли про умови карантину у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:54 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG