Спеціальні потреби

Заяву уряду Росії про намір арештувати Навального прокоментували міжнародні експерти


На фото: російський опозиціонер Олексій Навальний бере участь у мітингу на початку 2020-гороку
На фото: російський опозиціонер Олексій Навальний бере участь у мітингу на початку 2020-гороку

Федеральна служба виконання покарань Росії заявила, що «вживе всіх заходів для затримання» російського опозиційного політика Олексія Навального, який оголосив про повернення до Москви, до засідання суду, де розглядатиметься питання про заміну йому умовного терміну на реальний у справі «Ів Роше».

У відомстві пояснили це тим, що з 24 вересня «фактичне місце перебування засудженого» невідоме.

Як пише московський кореспондент англомовної служби "Радіо Свобода" Метью Лаксмор, Навальний майже гарантовано буде заарештований по поверненні до Москви у неділю.

"Заплановане повернення до Росії лідера російської опозиції Олексія Навального стане тестом для Кремля: Чи там більше зацікавлені в ув'язненні голосного опонента, ніж у з'ясуванні, хто намагався вбити його Новічком?” - пише Кеннет Рот, директор правозахисної організації Human Rights Watch.

Навальний зараз перебуває в Німеччині, де проходить реабілітацію після отруєння бойовою речовиною «Новачок».

Як повідомив політик 13 січня, він повернеться в Росію 17 січня. Того ж дня стало відомо, що він офіційно перебуває в Росії у федеральному розшуку з 29 грудня 2020 року.

Як повідомляє "Радіо Свобода", адвокат Навального вважає, що його клієнта можуть заарештувати просто в аеропорту по поверненні до Росії.

Сем Грін, директор Інституту Росії у Королівського коледжі у Лондоні пише на стороніках видання The Moscow Times, що повертаючись до Росії, Навальний кидає виклик і Кремлю і російській спільноті.

"Діючи всупереч загальним очікуванням, Навальний очевидно намагається змінити те, як сама російська громадськість бачить гру. Навальний не лише кидає Кремлю виклик спробувати заарештувати його, він кидає опозиційно налаштованим росіянам виклик - спробувати його захистити, зустріти його саме там, де і робиться зараз російська політика, а не чекати, що він (або інший лідер) перенесе її деінде", - пише експерт.

Грін також вказує на прецедент Білорусі, не нахабні дії влади призвели до вибуху громадського невдоволення.

Чи хоч один світовий лідер чітко заявив, що Росія має утриматись від переслідування Навального, коли він повенеться до Росії?
Ілля Лозовський

Між тим дослідник міжнародного антикорупційного проекту Organized Crime and Corruption Reporting Project Ілля Лозовоский питає сьогодні онлайн, чи виступив хоч один міжнародний лідер проти переслідування Навального після повернення до Росії.

"Чи хоч один світовий лідер чітко заявив, що Росія має утриматись від переслідування Навального, коли він повенеться до Росії? Якщо ні, то чому? ФСБ намагалися його вбити. Переслідування у судовому порядку триває. Він може бути ув'язнений щойно він прибуде туди. Він найвідоміший дисидент країни. Агов? Хтось щось скаже?" - твітує Лозовський.

Дивіться також: Американські військові експерти та дипломати закликають Україну до проведення реформ судової системи

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG