Спеціальні потреби

У Білому домі закликали світову спільноту посилити тиск на Росію


Cара Сандерс
Cара Сандерс

Мета цього тиску - домогтися, щоб Росія стала «добропорядним гравцем», заявила прес-секретар Сара Сандерс

США закликали своїх союзників і інші країни світу посилити політику відносно Росії і посилювати тиск на неї до тих пір, поки колишня супердержава не змінить свою поведінку і не стане, як висловилася прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, «добропорядним гравцем» на світовій арені.

Сандерс виступила із зверненням у відповідь на прохання ЗМІ прокоментувати виступ радника з національної безпеки Герберта Макмастера у вашингтонському аналітичному центрі Atlantic Council.

«Звичайно ж, інші країни повинні активізуватися, - заявила Сандерс. Ми видворили 60 російських агентів, інші країни - по 4-5 людей. Ми вважаємо, що всі повинні активізуватися, вжити додаткових заходів і посилити тиск, щоб змінити поведінку».

Прес-секретар Білого дому закликала інші країни посилити тиск на Росію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

Ми вважаємо, що всі повинні активізуватися, вжити додаткових заходів і посилити тиск, щоб змінити поведінку (Росії)
Сара Сандерс

За її словами, США займають жорстку позицію щодо Росії і мають намір і далі проявляти жорсткість.

«Ми просимо Росію змінити поведінку і стати добропорядним гравцем в ході цього процесу», - заявила прес-секретар Білого дому.

При цьому вона не стала пояснювати, що саме мається на увазі під поняттям «добропорядного гравця».

Сандерс нагадала, що Макмастер в своєму виступі сказав, що адміністрація президента Дональда Трампа займає дуже жорстку позицію щодо Росії.

Виступ радника з національної безпеки перегукується зі словами президента про те, що ніхто не займає більш жорстку позицію щодо Росії, ніж Дональд Трамп, сказала Сандерс.

«Він також сказав, що інші країни можуть і повинні зробити більше, - нагадала Сандерс. - І це ніяк не відрізняється і не контрастує з тим, що говоримо ми. Ми як і раніше займаємо жорстку позицію щодо Росії. Ми будемо і далі займати жорстку позицію щодо Росії, поки не побачимо змін».

Нам не вдалося змусити Росію досить дорого заплатити, через це самовпевненість Кремля зростає
Герберт Макмастер

У той же час прес-секретар Білого дому нагадала слова президента, що якщо з Росією вдасться налагодити відносини, це буде благом для всього світу.

«Але нам доведеться почекати і подивитися, що буде далі. Багато чого буде залежати від поведінки Росії», - резюмувала вона.

У своєму останньому виступі в якості радника з національної безпеки Макмастер піддав критиці Росію за «посилення агресії по всьому світу».

«Нам не вдалося змусити Росію досить дорого заплатити», - зазначив він, додавши, що через це «самовпевненість Кремля зростає».

«Росія застосовує старі і нові форми агресії з метою похитнути наші відкриті суспільства», - заявив генерал Макмастер.

«Деякі країни занадто довго закривали на це очі», - додав він, перерахувавши низку дій Росії, в тому числі - кібератаки проти США і їх союзників по НАТО і небезпечні перехоплення військових літаків США та Північноатлантичного альянсу.

При цьому Макмастер високо оцінив реакцію адміністрації Трампа на дії Росії, особливо - скоординовану висилку дипломатів у відповідь на інцидент в Солсбері з колишнім агентом розвідки Росії Сергієм Скрипалем.

За його словами, вислані дипломати допомагали здійснювати російське втручання в американську політику, а їх вигнання з країни поряд із закриттям консульства в США обмежить можливості Росії щодо поширення пропаганди та дезінформації і втручанню в американські вибори.

«У США президент Трамп розпорядився вислати десятки співробітників російської розвідки і закрити російське консульство в Сіетлі. Цей крок також допоможе захистити наші демократичні інститути і процеси, оскільки ці люди організовували російську кампанію пропаганди, дезінформації та політичного саботажу», - заявив Макмастер.

Він також виступив із застереженням з приводу тих в США, хто схильний «романтизувати» такі режими, як російський, і придумувати для них виправдання.

За його словами, Трамп «неодноразово озвучував правду про ці кровожерливі режими».

«Пан Путін може вважати, що він виграє в цій війні нового типу ... Можливо, він вважав, що наші вільні нації слабкі й ніяк на це не відреагують, - зазначив він. - Але він не має рації. Російська агресія лише зміцнює нашу рішучість і впевненість».

Дивіться також: Путін помиляється, якщо вважає вільні країни слабкими - Макмастер

Путін помиляється, якщо вважає вільні країни слабкими - Макмастер. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG