Спеціальні потреби

Актуально

Байден оголосив про перехід найбільших портів США на цілодобову роботу, щоб прискорити доставку товарів перед святковим сезоном

Президент США Джо Байден виголосив промову щодо прискорення постачання товарів у США, Білий дім, 13 жовтня, 2021 року

Президент США Джо Байден провів віртуальну зустріч із представниками провідних мереж роздрібної торгівлі США, портів, складів та служб доставки, щоб прискорити постачання вантажів, які перебувають у американських портах.

В рамках ініціативи "90-денного спринту", в Білому домі оголосили, що два найбільші порти США, куди надходять 40% всіх контейнерних перевезень країни, переходять на цілодобову роботу, а роздрібні мережі та мережі доставки Walmart, FedEx, UPS, Samsung, Target, Home Depot збільшують години роботи.

"Ці мої заходи щодо каналів постачання, спрямовані на те, щоб ви отримали потрібні речі - чи це вчасно доставлені подарунки, чи кухонні прилади. Ми цілодобово працюємо, щоб прискорити це", - заявив Байден у середу.

Він запевнив, що постачальники отримають необхідну допомогу від федерального уряду. "Якщо ж приватний сектор не докладатиме зусиль, - додав американський президент, - я називатиму їх і закилкатиму до дій".

Контейнерні судна очікують на можливіть розвантажитись в портах Каліфорнії
Контейнерні судна очікують на можливіть розвантажитись в портах Каліфорнії

Серед заходів, покликаних розв'язати проблеми з постачанням, Байден назвав свою ініціативу з інвестування 1 трильйона доларів на розбудову інфраструктури. Наразі ця ініціатива перебуває на розгляді американського Конгресу.

Раніше міністр фінансів США Дженнет Єллен в інтерв'ю CBS заявила, що попри "можливу нестачу окремих товарів, або послуг у наступні місяці", американцям не варто "панікувати через те, що в наявності може не бути товарів, які вони б хотіли придбати на Різдво".

З відновленням світового споживання, та поновленням виробництва в азійських країнах, після зняття пандемічних обмежень, в багатьох світових портах накопичилась велика кількість товарів. Нестача портової інфрастуктури а також систем доставок призвели до затримок у постачанні вантажів. На початку жовтня, 60 контейнеровозів очікували на можливість розвантажитись у портах Лос-Анджелес та Лонг Біч - двох найбільших портах США, повідомляє Reuters. До пандемії черги на розвантаження були рідкістю.

В статті використано матеріали АР, Reuters, CBS.

Дивіться також: Вікторія Нуланд завершила триденний візит до Москви - результати переговорів. Відео

Всі новини дня

Чотири основні уроки війни РФ в Україні – Стівен Гедлі, колишній радник Буша з нацбезпеки

Колишній радник з питань нацбезпеки Стівен Гедлі дає свідчення в Комітеті зі закордонних справ Сенату щодо російської агресії в Україні. Середа, 9 липня, 2014 року. Вашингтон. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
"Ми надаємо достатньо військового потенціалу, щоб не програти, але недостатньо, щоб справді досягти успіху та успішно завершити цю війну".
Стівен Гедлі, колишній радник з нацбезпеки США

Чотири уроки, які можна вже зараз винести із російської війни в Україні виділив Стівен Гедлі, радник з нацбезпеки США, за часів Джорджа Буша (молодшого).

Перший урок стосується необхідності убезпечити світові ланцюги постачання.

"Ми дізналися про вразливість глобальних шляхів постачання. Не лише щодо виробництва, але й постачання продовольства, добрив та інших речей. І необхідність диверсифікувати ці шляхи постачання та зробити їх більш захищеними, є одним з уроків”, - виділив одним із перших уроків, Стівен Гедлі під час форуму в Центрі аналізу європейської політики, у вівторок, 26-го вересня.

Другим уроком, який варто винести із російської війни в Україні, Гедлі називає важливість альянсів та об’єднаності партнерів, а також бажання держави на яку напали, захищатися та боротися.

"Сполучені Штати очолили і змогли справді зібрати чудову коаліцію не лише в Європі, а й у всьому світі для підтримки українців. Тому я вважаю, що, по-перше, це – солідарність. По-друге, це – важливість партнера на місці. Ваша підтримка обмежена, якщо ви дієте ззовні. Якщо країна не бажає боротися за власну свободу і немає лідера, який бажає згуртувати цю країну, як це робить президент Зеленський, ви не зможете потрапити туди, куди вам потрібно та надати необхідну допомогу", - вважає, Стівен Гедлі.

Також, за словами колишнього радника Джорджа Буша США повинні мати стратегію перемоги, замість стримування агресора, і ця стратегія вимагає прискорити постачання військової допомоги для України.

"Я вважаю, що один із уроків звучить так, - якщо ви вирішили брати участь у конфлікті, ви повинні мати стратегію перемоги. Іноді ми в Сполучених Штатах робимо наступне: ми надаємо достатньо військового потенціалу, щоб не програти, але недостатньо, щоб справді досягти успіху та успішно завершити війну. І я думаю, що це урок, який ми засвоюємо в Україні, і він вимагає від нас прискорити постачання військової допомоги для України", - цей пункт Гедлі називає третім уроком російської війни.

Четвертим уроком Гедлі назвав економічну стабільність в Україні, від якої залежить як продовження боротьби зараз і відновлення у майбутньому.

"У перший рік цієї війни їхня економіка скоротилася приблизно на 30%. Це величезний удар. Тому ми повинні мати стратегію, щоб допомогти Україні пройти через війну, а потім стратегію, щоб допомогти Україні відновитися після війни. Тому що ви можете виграти війну, але програти мир. А досягнення миру, багато в чому залежатиме від того, що ви можете зробити в економічному плані" - наголошує колишній радник з нацбезпеки США.

Окремою темою досліджень та безпекових викликів Гедлі вважає кіберпростір. За словами колишнього посадовця, українці підготували свою кібероборону за допомогою партнерів, а також були дуже вигадливими та швидко адаптувалися до викликів.

"Ми зараз багато дізнаємося про кібернетичні технології та їхню роль у цій війні. Багато людей були здивовані, що Росія не мала ширшого застосування кіберзасобів, як в Україні, так і проти таких держав, як Сполучені Штати та ЄС, які підтримують Україну. Думаю, на це є багато причин. Одна з речей, яку зробили українці за допомогою США та Європи, – це підготувалися до кіберзахисту. По-друге, вони були дуже винахідливими у застосуванні інновацій та адаптивними у вирішенні кіберпроблем, вони навчалися на ходу. І я думаю, що вони справді багато чого досягли в цьому відношенні", - пояснює Гедлі.

А проте, РФ таки вдалося відключити українські комунікації на самому початку вторгнення і порятунок українського зв’язку, як всередині держави, так і з усім світом, залежав від допомоги партнерів, вважає Гедлі.

"Зараз ми дізнаємося багато деталей з нової біографії Ілона Маска. Зокрема, що незабаром після початку конфлікту Росія таки змогла зруйнувати комунікаційну мережу, на яку покладалися як військові, так і вся Україна. І лише завдяки системі Starlink вони змогли підтримати систему зв’язку, яка була критично важливою для підтримки військових і цивільних. Я вважаю, що є багато уроків щодо стійкості та витримки, які ми іще вивчимо в Україні", - наголошує колишній посадовець Білого Дому.

Але, за його словами, війна ще не закінчилася, тож головні уроки залежатимуть від того, чим вона закінчиться.

Дивіться також: Слідча комісія ООН продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних Кремлем.

Білий дім сподівається, що допомога Україні продовжить надходити і після 1-го жовтня

За словами речниці Білого дому, адміністрація Байдена продовжить співпрацю з членами обох партій у Сенаті заради забезпечення додаткового фінансування для України в рамках бюджетної резолюції. На фото: речниця Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу 31 серпня 2023 року, AP

Двопартійна більшість у Конгресі віддана підтриці України, а лідер більшості в Сенаті Чак Шумер та лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл підтримують продовження фінансування для України під час голосування бюджетної резолюції. Про це заявила у вівторок, 26 вересня, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

“Ми дуже пишаємося тим, що нам вдалося досягти двопартійним шляхом фінансування для України й важливо, що це продовжується. Ми вважаємо, що двопартійна більшість у Конгресі віддана підтримці України”, – заявила Карін Жан-П’єр.

Ми дуже пишаємося тим, що нам вдалося досягти двопартійним шляхом фінансування для України й важливо, що це продовжується. Ми вважаємо, що двопартійна більшість у Конгресі віддана підтримці України
Карін Жан-П’єр

За словами речниці Білого дому, адміністрація Байдена продовжить співпрацю з членами обох партій у Сенаті заради забезпечення додаткового фінансування для України в рамках бюджетної резолюції.

“Радник з національної безпеки Джейк Салліван нещодавно сказав, що він говорив з обома сторонами про важливість забезпечення додаткового фінансування в рамках бюджетної резолюції. Це фінансування забезпечить підтримку українського народу, який мужньо бореться за свою свободу і демократію”, – говорить Карін Жан-П’єр.

Голосування потрібне для того, щоб уникнути так званого "шатдауна" – замороження урядових витрат.

Ця ситуація у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.

Як повідомляв Голос Америки, часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Дивіться також: Брифінг. Реформи і військова допомога від США - чи є зв'язок?

Брифінг. Реформи і військова допомога від США - чи є зв'язок?
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Норвегія надасть Україні $92 млн гуманітарної допомоги

Міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт: українцям «потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни».

Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, повідомив норвезький уряд у вівторок.

Гуманітарне фінансування має на меті «забезпечити, щоб найбільш уразливі верстви населення, діти, біженці та внутрішньо переміщені особи» отримували життєво важливу допомогу, таку як «притулок, їжа, вода та санітарія, освіта, охорона здоров’я та психосоціальна підтримка, а також захист від сексуального та гендерного насильства», – йдеться в прес-релізі норвезького уряду.

«Жорстока війна, яку веде Росія, завдає великих страждань українському цивільному населенню», – заявила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт, додавши, що українцям «потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни».

Гуманітарне фінансування надходитиме через Український гуманітарний фонд, а також Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, йдеться в прес-релізі.

Українські громадські організації виконують критичну роль

Внесок Норвегії до Українського гуманітарного фонду також використовується для надання ключової підтримки місцевим організаціям громадянського суспільства в Україні.

«Роль, яку відіграють місцеві організації, вражаюча; вони першими досягають уразливих груп і потрапляють у райони, близькі до фронту або де контроль було відновлено після російської окупації. На окупованих Росією територіях існує широка гуманітарна потреба, і отримати доступ до цих територій надзвичайно важко», – сказала пані Гюйтфельдт.

Як повідомляв раніше Голос Америки, Норвегіячлен НАТО, вже надала Україні наземні системи протиповітряної оборони, бойові танки та іншу техніку.

Під час останньої зустрічі Контактної групи з оборони України на військовій базі Рамштайн Норвегія оголосила, що передасть Україні близько 50 гусеничних автомобілів, здатних маневрувати на місцевості, недоступній для колісної техніки. Вона також є однією з країн, які нададуть Україні винищувачі F-16.

Деталі зернового конфлікту між Україною та Польщею. Відео

Деталі зернового конфлікту між Україною та Польщею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Польський президент Анджей Дуда запропонував збільшити транзит українського зерна до країн третього світу. Варшава відмовляється відкривати внутрішній ринок для українського збіжжя, побоюючись, що це зашкодить польським фермерам. Подробиці зернового конфлікту – в сюжеті Андрія Бориса.

Співпраця РФ з Північною Кореєю стає все більш небезпечною — Ентоні Блінкен. Відео

Співпраця РФ з Північною Кореєю стає все більш небезпечною — Ентоні Блінкен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння нещодавнім візитом Кім Чен Ина до Росії й додав, що США працюють з партнерами та союзниками, щоб викрити небезпечні шляхи військової співпраці росії та КНДР.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG