Спеціальні потреби

WSJ: ЄС отримує позитивні «сигнали» від Росії


Едгарс Рінкевичс
Едгарс Рінкевичс

Міністр закордонних справ Латвії, чия країна днями стала головою ЄС, заявив, що європейський блок отримує «певні сигнали» від Росії про її більшу готовності до участі у врегулюванні кризи в Східній Україні, повідомляє газета Wall Street Journal.

«Є певні сигнали ... про те, що є певна готовність до тіснішої співпраці з Європою з проблем східного партнерства і пошуку виходу з ситуації, що склалася в Східній Україні», – заявив Едгарс Рінкевичс.

Газета пише, що, за словами Рінкевичса, він побуває в Києві та Москві 9-12 січня, де зустрінеться з офіційними особами, включаючи міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Рінкевичс зазначив, що економічні проблеми Росії разом з ефектом від міжнародних санкцій «відкрили якусь можливість» для взаємодії.

Країна, що головує в ЄС, очолює переговори між міністрами ЄС і намагається досягти компромісу.

Проте міністр підкреслив, пише Wall Street Journal, що ЄС може продовжити санкції проти Москви, термін яких починає спливати в березні, якщо не буде досягнуто прогресу з питання охорони кордону між Росією та Східною Україною з метою зупинити потік зброї і озброєних людей.

Рінкевичс також повідомив, що міністри закордонних справ ЄС почали обговорювати питання про створення телевізійної станції або іншого ЗМІ «для взаємодії з російським населенням в Європейському Союзі», яке має стати альтернативою російським ЗМІ.

XS
SM
MD
LG