Спеціальні потреби

Порошенку дорікнули, що незграбно "примазується" до трагедії у Франції


Ряд журналістів провідних західних ЗМІ сьогодні у мережі Twitter дорікнули президенту України Петру Порошенкові за нетактовне, на їх думку, прирівнювання терактів у Парижі до ситуації в Україні.

Як відомо, сьогодні у ході візиту до Франції, де зараз відбувається конференція ООН з питань глобальних змін клімату, президент України Петро Порошенко висловив переконання, що "жахливі події через які Франція пройшла у листопаді є щоденними реаліями для України вже майже 2 роки".

Західні журналісти, зокрема співробітники провідних французьких ЗМІ обурились подібним порівнянням.

"Як президент Порошенко у ході візиту до Парижа сміє казати, що тероризм, з яким зіткнулась Франція є щоденною долею України у 21-му сторіччі? Ганьба!", - пише Стефан Сіоган, який працює для Le Figaro, Le Soir, Le Temps, iTélé, Canal+ та Radio Canada.

"Я дуже розумію складну ситуацію, у якій знаходиться Україна, але заява Порошенка це просто епічний провал (epic fail)", - пише журналістка німецького видання Frankfurter Allgemeinen Zeitung Анн-Марі Бой.

Зі шквалом критики на президента Україна накинувся кореспондент каналу France 24 у Києві Ґуллівер Краґґ.

"Порошенко проявив жахливий несмак, намагаючись використати теракти у Парижі, щоб привернути увагу до України. Його порівняння і неправдиве і обурливе", - пише журналіст.

Журналіст також відповів на зауваження своїх читачів, які наголосили, що доля України гірша за долю Франції, бо у випадку України зловмисника досі не покарано.

"Справді. А ще гірша доля мати президента, який настільки погано намагається за будь-яку ціну отримати співчуття світу", - заявив Краґґ.

Журналіст також заявив, що "жодним чином не намагається заперечити, що те, що відбуєваться в Україні значно гірше за події у Франції".

"Просто ці ситуації не можна порівнювати. Порошенко не повинен намагатись використати Париж як платформу для розмови про Донбас, це йому лише зашкодить", - уточнив Краґґ.

До критики президента Україна також приєднався Крістофер Міллер, журналіст-міжнародник популярного видання Mashable.

"Події у Франції та Україні - не те саме. Пане президенте, ви зробили нетактовну ремарку, спробували використати теракти у Парижі, щоб привернути увагу до України", - пише Міллер.

Характерно, що користувачі з України у коментарях до дописів західних журналістів наполягають на логічності та виправданому характеру заяви президента України.

А ви як думаєте?

Дивіться також: США оплакують жертв терактів у Парижі

США оплакують жертв терактів у Парижі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG