Спеціальні потреби

ЗМІ: Порошенко пропонує буферну зону на кордоні з Росією


Президент України Петро Порошенко закличе до створення 10-кілометрової буферної зони на кордоні з Росією в рамках мирного плану для Cходу України з 14 пунктів, неофіційна копія якого потрапила до ЗМІ в п'ятницю.

Українські власті стверджують, що для підтримки проросійських сепаратистів через кордон з Росією проникають озброєні люди, приносяться боєприпаси та інше військове обладнання. Тому посилення контролю на кордоні протяжністю 1 900 кілометрів є головним викликом для Києва.

Деталі пропозиції щодо створення буферної зони, що міститься в копії мирного плану, опублікованій в українських ЗМІ, не розголошуються.

Поки що неясно, чи буде вся демілітаризована «нічийна» смуга перебувати на українському боці кордону або частково захоплювати і російську сторону. Також неясно, яким буде статус мешканців прикордонних територій.

Виконуючий обов'язки міністра оборони Михайло Коваль на засіданні Верховної Ради в п'ятницю повідомив, що урядові війська знову контролюють кордон, і тепер у сепаратистів немає можливості отримувати військове устаткування з Росії.
XS
SM
MD
LG