Спеціальні потреби

Тіллерсон: попри втручання Росії, Україна вчинила мудро віддавши ядерну зброю


«Після розпаду Радянського союзу, Білорусь, Казахстан та Україна добровільно віддали ядерну зброю, яка залишилась на їх територіях», - підкреслив Держсекретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому нерозповсюдженню ядерної зброї, яке відбулось 21 вересня в Нью-Йорку.

Він наголосив на добровільності такого рішення: «є приклади, коли країни полишали свої ядерні програми та арсенали керуючись власними інтересами. Білорусь, Казахстан, Південно-Африканська Республіка та Україна - всі зважили ризики та відповідальність ядерних програм і прийняли рішення скасувати їх, або віддати ядерну зброю»

Він високо оцінив дії Казахстану, як країни, яка, віддавши ядерну зброю, змогла зберегти мир зі своїми ядерними сусідами – Росією та Китаєм.

Друзі та союзники (України) швидко прийшли на допомогу у відповідь на порушення суверенітету, наклавши потужні спільні санкції проти Росії і зазначили підтримку припиненню конфлікту після повного виконання Мінських домовленостей
Держсекретар Рекс Тіллерсон

«Україна зробила такий же сміливий вибір, - наголосив Тіллерсон. - Навіть після російського втручання до її території, в Криму та на Сході України, коли Москва порушила свої зобовязання з Будапештського меморандуму, лідери країни (України) підтверджують мудрість свого рішення усунути ядерну зброю».

«Друзі та союзники (України) швидко прийшли на допомогу у відповідь на порушення суверенітету, наклавши потужні спільні санкції проти Росії і підтримавши припинення конфлікту після повного виконання Мінських домовленостей», - зазначив Тіллерсон.

«Відмовившись від ядерної зброї, обидві ці горді країни покращили своє становище, порівняно до того, що було б, якби вони це не зробили.

Вони знизили загрозу ядерного конфлікту і допомогли знизити ймовірність того, що такі потужності опинились би в руках безвідповідальних третіх сторін», - сказав Тіллерсон.

Дивіться також: Ураган "Марія": острів Пуерто-Ріко зруйнований - місцева влада

Ураган "Марія": острів Пуерто-Ріко зруйнований - місцева влада. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG