Спеціальні потреби

Папа закликав Європу покращити життя людей на сході, щоб вони не мігрували на захід


Папу Римського Франциска вітають діти у болгарських національних строях в аеропорту Софії 5 травня 2019 р.
Папу Римського Франциска вітають діти у болгарських національних строях в аеропорту Софії 5 травня 2019 р.

Папа Франциск, перебуваючи у Болгарії, звернув увагу на проблеми матеріальної нерівності, низької народжуваності та еміграції, які призвели до скорочення населення у багатьох країнах Східної Європи включно з Україною.

Глава Католицької церкви, який перебуває на Балканах, у неділю в Болгарії закликав політиків та уряди створити умови, в яких молодь не відчувала б потреби залишати рідні країни у пошуках кращого життя.

Болгарія, як і багато інших країн Європи, вимушена давати раду тому, що може бути названо лише "новою зимою": демографічна зима, що опустилася крижаною завісою...
Папа Франциск

За даними ООН населення Болгарії зменшується найшвидшими темпами у світі.

Папа також закликав болгар “відкрити серця” до іммігрантів, “які стукають вам у двері”.

Болгарія, переважно православна країна, де католики становлять лише 1%, залишається найбіднішою державою Європейського Союзу, куди вона вступила 2007 року.

Вступ до ЄС і певне підвищення рівня життя не зупинило масову еміграцію: понад 2 мільйони болгарських громадян виїхали на Захід з часу падіння комуністичної влади в тій країні, де населення зараз сягає лише 7 мільйонів.

“Болгарія, як і багато інших країн Європи, вимушена давати раду тому, що може бути названо лише як нова зима: демографічна зима, що опустилася крижаною завісою на велику частину Європи, внаслідок зменшення віри у майбутнє”, - цитує Reuters промову Папи в президентському палаці в Софії.

Папа Франциск закликав Болгарію “намагатися створити умови, які заохочували б молодь вкладати свою енергію і планувати майбутнє, особисте та свої родини, знаючи, що на батьківщині вони матимуть можливість жити гідно” .

Після Болгарії Папа Римський у понеділок відвідує сусідню Північну Македонію, де більшість населення також становлять православні християни, але звідки походить Мати Тереза.

Католицька церква 2016 року проголосила святою Матір Терезу - католицьку черницю, яка присвятила життя допомозі найзлиденнішим людям в Індії.

Мати Тереза народилася в албанській родині у місті Скоп’є 1910 року, коли ті землі були ще частиною Османської імперії.

Загоєння 1000-річного розколу

Одним із завдань свого візиту до Болгарії та Північної Македонії Папа Римський назвав налагодження діалогу між Католицькою і Православною церквою, які розділилися 1054 року.

У неділю Папа Франциск зустрівся з Патріархом Болгарської православної Церкви Неофітом, але болгарські священики відхилили пропозицію проведення спільних богослужінь чи молитов.

У Північній Македонії Папа намагатиметься не проводити офіційної зустрічі з главою місцевої православної церкви, що проголосила автокефалію 1967 року, але яку не визнають інші православні церкви.

У Північні Македонії, населення якої трохи перевищує два мільйони, переважають православні християни та мусульмани, і там нараховують лише 15 тисяч католиків.

Це перший візит Папи Римського в країну після нещодавньої зміни назви держави з метою залагодження історичної суперечки з сусідньою Грецією.

Дивіться також: Як навчають безпілотні авто

Як навчають безпілотні авто безпеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG