Спеціальні потреби

Помпео: Трамп розуміє, що "Північний потік-2" становить загрозу Україні


Майк Помпео
Майк Помпео

Помпео також заявив, що адміністрація Трампа підтримує розширення оборонної допомоги Україні

У четвер держсекретар США Майк Помпео свідчить у сенатському Комітеті з міжнародних відносин. У порядку денному слухань - відносини з Китаєм і Росією, рішення США про виведення приблизно 12 тисяч американських військовослужбовців з Німеччини та експорт зброї.

Відкриваючи засідання, голова комітету Джим Ріш констатував, що США і їх союзники як і раніше стикаються з серйозними зовнішньополітичними викликами. Назвавши Китай головним суперником США, Ріш охарактеризував Росію як їх ключового противника.

«Коли ви вступили на посаду, я простягнув вам руку в ім'я спільної роботи в тих сферах, в яких ми могли сформувати загальні програми на двопартійної основі, - Венесуела, Іран, Росія, Китай. І я ... розчарований», - сказав, звертаючись до Помпео, головний демократ в складі комітету Боб Менендес.

Звернувшись до законодавців, глава зовнішньополітичного відомства США зупинився на основних напрямках роботи Держдепартаменту, звернувши увагу, зокрема на загострення американо-китайських відносин і небезпеку, яку представляє правляча у КНР компартія.

Cеред іншого, державний секретар США вказав на підтримку, яку адміністрація Трампа надала Україні, включно із летальними озброєннями. Помпео також заявив, що у ході кожної своєї розмови із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим піднімає питання пов'язані з Україною, як частину комплексу питань пов'язаних із інтересами США.

Торкаючись проблем, пов'язаних з Росією, Помпео, зокрема, підкреслив, що США зроблять все, щоб газопровід «Північний потік - 2» не загрожував Європі. Державний секретар США заявив, що, президента США Дональд Трамп усвідомлює, що російський газопровід є загрозою та є величезним важелем впливу Росії "не лише проти Німеччини та Європи у ширшому розумінні а і також України".

«Ми зробимо все, що можемо, щоб гарантувати, що цей трубопровід не загрожує Європі», - сказав держсекретар в ході слухань.

Помпео також заявив, що адміністрація Трампа підтримує посилення летальної допомоги Україні.

Дивіться також: Разом із марсоходом на Марс відправляють штучне "дерево", яке вироблятиме кисень

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG