Спеціальні потреби

Російська дезінформація розпалює конфлікт між церквами в Україні - звіт Держдепартаменту


Уряд США засуджує залякування християнських та мусульманських релігійних груп російською окупаційною владою у Криму і закликає міжнародну спільноту звернути увагу на порушення релігійних свобод на півострові. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США стосовно дотримання релігійних свобод у світі.

Зокрема, документ свідчить про те, що в Криму продовжують переслідувати та залякувати представників релігійних меншин, серед них - члени Української православної церкви, кримські татари-мусульмани, Українська греко-католицька церква, свідки Єгови.

Росія має звільнити несправедливо ув'язнених українців і повернути контроль над Кримом. Крим - це Україна.
Майк Помпео, Держсекретар США

Російські ЗМІ намагаються посіяти підозри та страх щодо певних релігійних груп, мовиться у документі, зокрема щодо мусульман-кримських татар. Російські ЗМІ часто змальовують їх як людей, причетних до ісламістських угруповань.

“Окупаційна влада продовжує затримувати та ув’язнювати кримських татар, особливо, якщо людей підозрюють у причетності до мусульманської політичної організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але легальна в Україні”, - йдеться у звіті Державного департаменту США.

Сили, контрольовані Росією, продовжують використовувати будівлі релігійних меншин у якості військових установ на сході України
зі звіту Держдепартаменту США


Державний секретар США Майк Помпео під час презентації звіту про релігійні свободи наголосив, що в Криму продовжуються переслідування представників релігійних меншин та регулярно порушуються права людини.

“З 2015 року Росія призвала на військову службу тисячІ мешканців Криму. А тих, хто не погоджувався, карали за кримінальними звинуваченнями. Росія мусить припинити репресії щодо тих, хто виступає проти окупації, звільнити несправедливо ув'язнених українців, і повернути повний контроль над Кримом. Крим - це Україна”, - зазначив Дежсекретар США Майк Помпео.

На сході України не мають змоги зареєструватись більшість релігійних груп, які визнані українським законодавством.

“Сили, контрольовані Росією, продовжують використовувати будівлі релігійних меншин у якості військових установ”, - мовиться у звіті.

Росія має припинити репресії щодо тих, хто виступає проти окупації Криму
Майк Помпео, Держсекретр США


Росія продовжує використовувати дезінформацію, щоб розпалювати конфлікт в Україні між церквами, - звітують у Державному департаменті США.

У документі йдеться також, що загалом в Україні зменшилась кількість випадків антисемітизму, порівняно з попередніми роками. Між тим, доповідачі зауважують, що розслідування щодо антисемітського вандалізму в Україні зазвичай закінчуються безрезультатно.

Має місце також дискримінація релігійних меншин на місцевих рівнях, пише звіт, зокрема, коли йдеться про виділення земель для будівель релігійного призначення.

Дивіться також: Що відбувалося за лаштунками історичного запуску SpaceX

Що відбувалося за лаштунками історичного запуску SpaceX. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG