Спеціальні потреби

Польща надішле Україні ще 10 танків Leopard 2 - Блащак


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький біля перших танків Leopard 2, доставлених із Польщі в день першої річниці нападу Росії на Україну, у невідомому місці, Україна, 24 лютого 2023. Урядова прес-служба України/REUTERS
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький біля перших танків Leopard 2, доставлених із Польщі в день першої річниці нападу Росії на Україну, у невідомому місці, Україна, 24 лютого 2023. Урядова прес-служба України/REUTERS

Цього тижня Польща надішле Україні ще 10 танків Leopard 2 німецького виробництва, повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Блащак розповів, що на зустрічі міністрів оборони Європейського Союзу у Стокгольмі у вівторок обговорять безпеку Європи та підтримку України. "У нас також заплановані переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. Основне питання, про яке ми будемо говорити, - низька доступність запчастин для танків Leopard", - сказав Блащак.

Цю проблему може вирішити передусім німецька збройна промисловість, і Польща також готова виробляти такі деталі, додав він. "Ми готові запустити в Польщі сервісний хаб, який займатиметься ремонтом і обслуговуванням танків «Леопард», що постачаються в Україну", – сказав польський посадовець.

Раніше у Reuters нарахували, що країни НАТО, зокрема Німеччина, Польща та Португалія, пообіцяли відправити ЗСУ загалом близько п'ятдесяти Leopard 2, при цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба казав минулого місяця, що очікує отримати від 120 до 140 західних танків у "першій хвилі" постачань від коаліції з 12 країн.

Зараз понад 2000 танків Leopard 2 німецького виробництва знаходяться на військових арсеналах по всій Європі. Хоча Берлін критикували за зволікання у дозволі на реекспорт танків Україні, після оголошення про дозвіл інші країни не поспішають передавати ЗСУ свою техніку, заявили німецькі посадовці. Зокрема, Греція, яка після Німеччини має найбільшу кількість танків Leopard, відмовилася передавати їх Києву, Нідерланди скасували свій план з придбання і надсилання в Україну 18 танків Leopard 2A6, Данія також відмовилася від надання будь-якого зі своїх 44 танків Leopard 2A7 — найновішої моделі.

У лютому в Пентагоні заявили, що відправлення американських танків M1 Abrams Україні - це "не питання тижнів", йдеться про "опції менш ніж двох років, менш ніж півтора року". А тим часом британські танки Challenger 2 можуть почати надходити в Україну вже навесні, заявляв раніше міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG