Спеціальні потреби

Польща арештувала 18 підозрюваних у плануванні диверсій від імені Росії


Системи ППО Patriot в аеропорту Жешув-Ясьонка, 25 березня 2022. AP Photo/Evan Vucci
Системи ППО Patriot в аеропорту Жешув-Ясьонка, 25 березня 2022. AP Photo/Evan Vucci

Польща за останні пів року заарештувала 18 підозрюваних у здійсненні ворожої діяльності або плануванні диверсій від імені Росії та Білорусі, і принаймні один був причетний до передбачуваної змови з метою вбивства президента України. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Томаш Семоняк.

Десять із заарештованих з грудня брали безпосередню участь у плануванні різних форм диверсій, таких як підпали, по всій Польщі, заявив урядовець.

За повідомленням Агентства внутрішньої безпеки, серед арештованих за останні місяці є громадяни Польщі, Білорусі та України.

Польська прокуратура повідомила, що у квітні поляка заарештували за звинуваченнями в готовності шпигувати на користь російської військової розвідки для ймовірної змови з метою вбивства президента України Володимира Зеленського. Чоловік нібито шукав контакту з росіянами, які брали участь у війні в Україні, і мав передати детальну інформацію про стратегічний аеропорт Жешув-Ясьонка поблизу кордону Польщі з Україною.

Крім того, минулого місяця українець і білорус постали перед судом за звинуваченнями в участі в російському шпигунському угрупованні, яке готувало диверсії на залізниці в Польщі в 2023 році та стежило за залізничними шляхами, які використовувалися для транспортування зброї та гуманітарної допомоги в Україну.

Чоловіки зізналися у звинуваченнях, які також включали моніторинг безпеки портів Балтійського моря Гданськ і Гдиня, повідомляє державне інформаційне агентство PAP. Якщо їх визнають винними, їм може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Міністр внутрішніх справ сказав, що акти саботажу, очевидно, були частиною ширшого плану, який також включає кібератаки, відправлення мігрантів у Білорусі до Польщі та загрози безпеці країни.

"Ми не сумніваємося, що за вказівкою іноземної держави, Росії, діють люди, які готові загрожувати життю, здоров'ю та майну польських громадян", – сказав Семоняк.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG