Спеціальні потреби

Російський "Газпром" заявив, що транспортуватиме газ через Україну, через поламку на «Північному потоці-1»


Російський "Газпром" заявив, що транспортуватиме газ до Європи через Україну через кілька годин після того, як він оголосив, що потік газопроводом "Північний потік-1" до Німеччини не відновиться, як планувалося.

Як повідомляє агентство Reuters, потоки у суботу дещо зросли до 42,7 мільйона кубометрів природного газу порівняно з п’ятницею, коли "Газпром" надіслав 41,3 млн кубометрів, але недостатньо, щоб компенсувати нестачу газу, який мав прокачуватися через "Північний потік-1".

У п’ятницю російський газовий монополіст заявив, що не може безпечно відновити поставки, доки не усуне витік нафти, виявлений у життєво важливій турбіні.

"Газпром" не повідомив, коли поламку буде виправлено, але сказав, що це має зробити німецька компанія Siemens. Однак Siemens, яка зазвичай обслуговує турбіни "Північний потік-1", заявила, що "Газпром" не звертався до компанії з проханням про допомогу. Раніше компанія заявила, що такий витік не повинен зупинити роботу трубопроводу.

Москва каже, що санкції, запроваджені Заходом після вторгнення Росії в Україну, перешкоджають звичайним операціям і обслуговуванню "Північний потік-1". Брюссель переконаний, що це лише привід, і Росія використовує газ як економічну зброю у відповідь.

Голова Європейської ради Шарль Мішель висловив жаль з приводу кроків «Газпрому», але додав, що вони його не здивували.

«Використання газу як зброї не змінить рішучості ЄС. Ми прискоримо наш шлях до енергонезалежності. Наш обов'язок - захищати наших громадян і підтримувати свободу України», – написав він у Twitter-повідомленні.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк каже, що «шантаж Європи» газом Росії не вдався.

«Вересень тільки почався, а газові сховища Європи заповнені майже вщерть. Укотре виявилося, що російські страшилки про «холодну зиму» є пшиком. Як і план газового шантажу Європи та примусу до здачі. Все ж іде за планом, так? Мабуть, план такий: вільна Україна та енергонезалежний ЄС», – написав він у Twitter.

Голова прес-служби Єврокомісії Ерік Мамер заявив, що ЄС розглядає зупинення газопостачання газу через газогін “Північний потік-1” як ще один доказ того, що Росія є ненадійним постачальником.

“Це також доказ цинізму Росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти”, – написав він у своєму Twitter-акаунті.

У четвер Міністр економіки Роберт Габек заявив, що Німеччина не може розраховувати на постачання російського газу газопроводом "Північний потік-1" цієї зими.

За його словами, технічно трубопровід може працювати на «повну потужність», але не працює через «хибні рішення російського уряду».

Аналітик з Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки Яніс Клюге вважає, що пора накласти санкції на «Газпромбанк».

«Поки "Газпрому" потрібно буде «ремонтувати турбіну», вона нам не знадобиться», – пише він у Twitter-акаунті.

Наприкінці липня Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу узгодили новий санкційний пакет проти Росії, але вони не включали санкцій проти російського енергосектору, зокрема, щодо «Газпромбанку».

Проти включення «Газпромбанку» до санкційного списку активно виступала Угорщина.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG