Спеціальні потреби

В Україні святкують День Національної поліції


Поліцейський працює на місці російського удару в місті Вільнянськ Запорізької області, 29 червня 2024 року. Фото поширене пресслужбою МВС України
Поліцейський працює на місці російського удару в місті Вільнянськ Запорізької області, 29 червня 2024 року. Фото поширене пресслужбою МВС України

Сьогодні, 4 липня, в Україні відзначають День Національної поліції. Це свято запровадили відколи у 2015 році парламент ухвалив закон "Про Національну поліцію", започаткувавши реформу правоохоронних органів.

З нагоди свята українських поліцейських привітав президент Володимир Зеленський особливо відзначивши допомогу правоохоронців в евакуації громадян із зони бойових дій.

"Національна поліція здійснює евакуацію наших людей із прифронтових міст і сіл та допомагає тим, хто перебуває під російськими обстрілами. Поліціянти завжди прибувають на місця влучань російських ракет і дронів, завжди одними з перших надають допомогу абсолютно всім постраждалим", – зазначив президент.

Із професійним святом поліцейських привітало також посольство США в Києві.

"Найщиріші вітання Національній поліції України з професійним днем! Українська поліція відіграє вирішальну роль у зміцненні безпеки та стійкості країни у ці складні часи. Ми раді можливості надавати вам підтримку і поглиблювати наше партнерство!" - йдеться у повідомленні від посольства.

США надають допомогу в розбудові інституційної спроможності поліції в Україні. У березні цього року Міністерство юстиції США повідомило, що завдяки Міжнародній навчальній програмі у сфері кримінальних розслідувань підготувало 200 українських поліцейських у Вінниці.

"Слухачі склали підсумковий комплексний іспит із трьома складними сценаріями, що моделюють реальну роботу поліції, охоплюючи безпеку дорожнього руху, домашнє насильство, різні адміністративні та кримінальні правопорушення" - йдеться у повідомленні американського мін'юсту.

В Україні нерідко лунають заклики про необхідність мобілізувати поліцейських. Один з аргументів - "вони вміють працювати зі зброєю". В нещодавньому інтерв'ю Радіо Свобода міністр внутрішніх справ Ігор Клименко відкинув подібний аргумент.

"Поліцейський навчений застосовувати силу та зброю відносно злочинця. Але це не має нічого спільного з окопом, з інженерними спорудами, нічого спільного з діями у складі відділення, взводу чи роти. Чи в складі механізованого підрозділу", - заявив Клименко.

Він також додав, що навантаження на поліцію зросло в 2,5-3 рази. Поліція, за його словами працює на "грані можливого".

"З іншого боку, я хотів би чітко сказати, що близько 50% поліцейських Національної поліції України на сьогодні будуть залучені безпосередньо до участі у бойових діях або в обслуговувані території" - додав Клименко.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG