Спеціальні потреби

10 років після терактів: Чи стало американське суспільство більш об’єднаним?


Напередодні церемонії вшанування жертв терактів 11-го вересня виникла бурхлива дискусія щодо складу її учасників. Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ прийняв рішення не запрошувати до участі в церемонії представників жодних конфесій та церков. Це викликало критику з боку консервативної частини американського суспільства. Мер захищає свою позицію тим, що рішення приймалося спільно з родинами загиблих, а під час самої церемонії буде читання текстів духовного характеру.

Одна група прогресивних християн розкритикувала як рішення Блумберга, так і реакцію консервативних християн на неї. За їхніми словами, ці дії розколюють суспільство у той час, коли американцям найбільше потрібна єдність.

Думки експертів щодо того чи стало американське суспільство більш об’єднаним за останні 10 років розходяться. Втім, самі американці вважають, що ця трагічна подія об’єднала США.

Тисячі мотоциклістів щороку збираються у штаті Вірджинія неподалік від столичного Вашингтона для того, щоб вшанувати пам'ять загиблих внаслідок терористичних атак 11-го вересня. Серед загиблих були поліцейські та пожежники, які першими прийшли на допомогу людям.

Учасник події Дерек Спектер – також пожежник. Він був серед тих, хто першим прибув до будівлі Пентагону, що стала мішенню терористів 11-го вересня. Пожежна станція Дерека розташована на одній вулиці з Пентагоном:

«Ми саме сідали у пожежну машину, коли відчули тремтіння землі. Це літак впав на Пентагон».

Під час мотопробігу вшанування пам'яті жертв 11-го вересня Дерек Спектер підняв прапор патріотів. Цей прапор побував у 50-ти штатах. Його місія – нагадати людям про загиблих від терористичних нападів, а також про солдатів, які воюють в Афганістані та Іраку.

«Цей прапор втілює все найкраще в Америці. Хай там що думають політики та партії, ми всі американці, ми любимо нашу країну, що б ми не казали та не робили. Всередині ми всі любимо цю країну та дорожимо нею», – вважає Дерек.

Зусилля простих громадян, спрямовані на об’єднання країни, сьогодні надзвичайно потрібні.

«Вже 7 років більшість громадян країни незадоволена напрямком руху країни. Люди вважають, що 10 років після терористичних нападів – це роки занепаду», – каже дослідник громадської думки Марк Пенн.

Суспільство розділилось у ставленні до воєн в Іраку та Афганістані, як також до заходів безпеки, впроваджених після подій 11-го вересня, каже Кліффорд Мей з Фонду захисту демократії:

«На жаль, суспільство розділене – головним чином щодо питань національної безпеки. Хоча саме тут партіям варто було би бути одностайними. Ми вже довгий час лишаємось розділеними».

Натомість Марк Пенн вважає, що розділення американського суспільства – більше поверхове:

«Люди все ще вірять, що США – велика країна. І хоча вона проходить через складні часи, є дуже сильне відчуття того, що суспільство об’єднують спільні цінності».

Саме така єдність проявляється у мотопробігу вшанування пам’яті жертв терактів 11 вересня 2001-го року. Вона надихає і колишнього нью-йоркського пожежника Джо Торілло, якого врятували з-під уламків веж-близнюків:

«Я став речником прапору патріотів. Після того, як мене викопали з-під уламків східної башти Всесвітнього торговельного центру, я вважаю моєю місією в житті зробити Америку кращою країною. Той теракт кинув нам виклик як народу. Нам ніби сказали, покажіть, чи ви це витримаєте».

Піднімаючи прапор у Вірджинії, американські патріоти повертаються до сумних спогадів і пригадують про обітницю ніколи не забувати про жертв терактів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG