Спеціальні потреби

Єгипетські поліцейські "вичавили" зі своєї жертви подяку за побиття


Поліція "вичавила" з єгиптянина подяку за побиття
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Поліція "вичавила" з єгиптянина подяку за побиття

Єгипетські опозиціонери звинувачують поліцію у застосуванні тактики залякування заради прикриття брутальності своїх співробітників. Скандал вибухнув після побиття учасника протестів, свідками якого стали телеглядачі. У Каїрі працює також знімальна група Голосу Америки.

Єгипет знову охопили протести. Незадоволені діями уряду єгиптяни провокують поліцейських, які застосовують проти них силу. З обох сторін є загиблі і поранені.
Хоча згодом Гамада змінив свої свідчення і звинуватив правоохоронців, його заява у лікарні привернула увагу до залякування, що було і, як здається, залишається частиною тактики єгипетської поліції

Однак справжній шок викликала пряма трансляція з подій біля президентського палацу. На очах глядачів поліцейські, які, очевидно, не знали про відеокамери, роздягли і побили учасника протестів.

Найцікавіше почалось пізніше, коли арештований 48-річний Гамада Сабер, заявив на лікарняному ліжку, що його побили… демонстранти, а поліцейські йому допомогли.

Хоча згодом Гамада змінив свої свідчення і звинуватив правоохоронців, його заява у лікарні привернула увагу до залякування, що було і, як здається, залишається частиною тактики єгипетської поліції.

Говорить політичний активіст Ваель Халіль:

«Репресивний апарат ані трохи не змінився. Вони працюють за старими правилами. Вони залишаються недоторканими, ніхто не несе відповідальності.

Цей випадок викликав рідкісну реакцію уряду. Адміністрація президента Мурсі пообіцяла провести розслідування цієї справи. Соратники президента стверджують, що уряд має щирий намір реформувати єгипетську поліцію.
Соратники президента стверджують, що уряд має щирий намір реформувати єгипетську поліцію.

Як стверджує голова комітету з іноземних справ президентської партії «Свобода та справедливість» Амр Дарраґ, Мурсі успадкував систему, яка була побудована для захисту уряду від опозиції:

«Ми рухаємося у правильному напрямку. Однак, поліцейським потрібно ще багато чому навчитися, їм потрібно оздоровитися».

Щоправда, важко зрозуміти який вплив Мурсі має на правоохоронну систему країни. Реформа Міністерства внутрішніх справ відбувається надзвичайно повільно. Судячи з останніх подій, поліція досі застосовує тактику конфронтації з демонстрантами, а не контролю.

Поліцейські сконцентровані в одних місцях і відсутні в інших. Так, у центрі протестів на Каїрській площі Тагрір, за безпеку відповідають цивільні добровольці, а не професійні правоохоронці. У результаті того кількість випадків насильства та сутичок тут суттєво зросла.

Через сім місяців після приходу до влади, Мухаммед Мурсі опинився у ситуації схожій до Госні Мубарака, який огородився від народу силою, дії якої викликають обурення народу.
XS
SM
MD
LG