Спеціальні потреби

До Польщі з усього світу надходять вислови співчуття


Президент США Барак Обама висловив свої співчуття польському народу з приводу загибелі президента країни та інших лідерів нації, що летіли з ним у літаку. У телефонній розмові з прем`єр-міністром Польщі Дональдом Туском Обама сказав, що те, що сталося в Росії є трагедією для Польщі, для Сполучених Штатів і для цілого світу. Численна польська громада, яка проживає у США єднається у жалобі за лідерами своєї батьківщини.

Чикаго є другим після Варшави містом у світі за чисельністю поляків або людей польського походження, які в ньому проживають. Цими днями більш ніж мільйонна польська громада Чикаго у жалобі. З перших хвилин після звістки про катастрофу президентського літака, до польського консульства у Чикаго почали сходитися люди, аби покласти квіти і залишити запис у книзі співчуття.Генеральний консул Польщі у Чикаго Зиґмунд Матиня, сказав, що ці люди, вся делегація, що загинула, були цвітом польської нації.

Польське радіо в Чикаго присвятило весь свій ефір допомозі місцевій громаді пережити трагедію. Як сказав співробітник радіо Марек Жепковський, зараз поляки відбуваються щось на зразок того, що американський народ відчував після терактів 11 вересня 2001 року. Страшне горе.

Губернатор штату Іллінойс Пет Квін також прийшов висловити свої співчуття. «Це дуже сумний день і люди нашого штату висловлюють співчуття польському народу, які втратили свого президента», - сказав він.

У Нью-Йорку, де також проживає велика польська громада, люди зібралися у костьолі Святого Станіслава. Молитвами вони намагались заспокоїти себе та ближніх і запитували, чому це сталося? І чому це сталося саме в річницю Катині?

Серед присутніх була Божена Камінська. «Це просто сумно. Я не можу пояснити. Я була шокована, я була розлючена що це сталося в Катині», - сказала вона.

Делегація на чолі з польським президентом направлялася в Катинь, щоб взяти участь у траурних заходах з нагоди 70-ої річниці масового вбивства польських офіцерів російськими НКВДистами. Події тих років позбавили польську націю найвидатніших її представників. Через 70 років Катинь знову забирає у поляків лідерів їх країни.

Водночас у неділю у Ватикані Папа Бенедикт ХVI висловив свої співчуття польському народові:

«Мої сердечні вітання польським паломникам. З великим сумом я дізнався про трагічну загибель президента Польщі Леха Качинські, його дружини та багатьох інших, хто їх супроводжував. Вони загинули коли летіли у Катинь – місце, де були розстріляні тисячі польських офіцерів. Я вірю у милостивість Господа і зараз мої думки разом з тими, хто у скорботі за жертвами трагедії».

Папа також пообіцяв віддати найщиріші молитви за жертв катастрофи.

Ті, хто зібралися у неділю на площі Святого Петра у Римі, принесли зі собою прапори до яких причепили смужки чорного кольору. Атрибути жалоби можна було також побачити і на одязі прихожан.

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG